Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Výstaviště Černá louka

Poslední změna: Úterý 09.02.2016 07:58

Výstaviště Černá louka se nachází v centru města poblíž Masarykova náměstí. V pěti hektarovém areále je umístěno devět objektů, z toho dva výstavní a kongresové pavilony. Ostatní slouží realitní činnosti. Venkovní plochy a travnatá zóna poskytuje návštěvníkům i  obyvatelům centra města místo pro odpočinek. Hlavní výstavní pavilon A disponuje hrubou výstavní plochou 6300m2. Ročně se  na  výstavišti koná téměř 100 výstav, konferencí, seminářů a jiných kulturně společenských akcí.

MiniuniV blízkosti Výstaviště Černá louka (za divadlem Antonína Dvořáka) je umístěn Svět miniatur - Miniuni, který je zajímavou atrakcí pro děti i dospělé. Na ploše 1,5 ha je možno zhlédnout více než 30 modelů významných budov evropských měst v měřítku 1:25 jako například londýnský Big Ben, Staroměstkou radnici, jednu  z největších pamětihodností Berlína Braniborskou bránu či 12 metrů vysokou Eiffelovu věž. Součástí jsou rovněž krásné stavby Divů starověku. Areál oživují železniční tratě s vláčky a vodní cesty s  parníkem. Pravidelně jsou zde pořádány speciální výstavy a  zábavné akce pro děti. K posezení láká restaurace nabízející speciality evropské kuchyně.

Ve 150 let starých sklepních prostorech Výstaviště Černá louka se v roce 2000 poprvé otevřela brána do podzemního Pohádkového světa strašidel. Ve strašidelném sklepení na ploše 150 m2 se nachází pět komnat – pavoučí místnost, peklo, pirátský ostrov, síň průmyslových strašidel a pohádková říše. Pozornost malých i velkých návštěvníků také přitahuje strašidelný les, ledová síň, průchozí břicho obrovského draka a netopýří chodba ústící do trpasličí jeskyně se spící Sněhurkou. Celá prohlídka se nese v příjemné romantické atmosféře. Na místě výstaviště stála až do roku 1935 halda hlušiny s několika vrcholy o rozloze 5 ha a výšce 25  m.  Ve  20.  letech 20.  století zde byl vybudován zábavní park s horskou dráhou zvaný Tivoli.

Dávno, dávno již tomu, přímo ve čtvrtohorách, se matka Příroda rozhodla, že teplého klimatu už bylo dost a z daleké Skandinávie poslala až do zemí českých ledovce. Když zase ledovce odtáhly, zanechaly nejen morénové valy, ale také horniny, které doputovaly ze severu až k nám. Tak prozaický je původ bludných balvanů. Parádní kousky švédské žuly dodnes leží přímo v centru Ostravy na Výstavišti Černá louka.

 

 

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »