Aktuality
Ve čtvrtek 15. prosince bude budova radnice uzavřena
9 12 2022

Ve čtvrtek 15. prosince bude budova radnice uzavřena

Z důvodu nefunkčnosti informačního systému bude dne 15. prosince zrušen úřední den. Z tohoto důvodu nebude bohužel možné na naší radnici nic vyřídit. Další nejbližší úřední den je v pondělí 19. prosince. Děkujeme za pochopení. 

Advent v klubu seniorů
7 12 2022

Advent v klubu seniorů

Začátek adventu v klubu seniorů při DPS Gajdošova jeho obyvatelé náležitě oslavili. Přivítali zde oblíbené umělce Dášu Čočkovou a Radka Kňuru. Jejich vystoupení bylo rozdělené do tří pásem. V první části seniorům nabídli známé duety českých umělců, v druhé části polku a ve třetí se již přehoupli do Vánoc. K třetí části se však ani málem nedostali, jelikož se při polce zaplnil parket a umělci na přání přidávali písně. Kdo nemohl tančit, tak alespoň zpíval. 

Slezská města včera i dneska / Śląskie miasta wczoraj i dziś.
5 12 2022

Slezská města včera i dneska / Śląskie miasta wczoraj i dziś.

Muzea mají nezastupitelnou úlohu v životě nás všech. Mimo jiné aktivity také sbírají a uchovávají pro příští generace předměty, které dokládají, co vše bylo důležité v životě lidí v minulých časech. Historická cena sbírek roste ze dne na den. Jsou to jak běžné věci potřebné pro život, ale také skvosty nebo díla „velikánů“.

 A mezi vzácná díla, která jsou ve sbírkovém fondu Ostravského muzea, se řadí i 11 grafických tabulí s názvem Scenographia Urbium Silesiae, na kterých jsou v 84 obrázcích vyobrazena panoramata (veduty) 77 slezských měst. Dílo vytvořil kolem roku 1737 Friedrich Bernard Werner – grafik, kreslíř, ale taky topograf a zeměměřič. Mnohá města mají svoji Wernerovu vedutu, ale soubor všech 11 tabulí ve sbírkách Ostravského muzea je unikátní.

Křehkost skla, betlémy, horká čokoláda i dopis Ježíškovi
5 12 2022

Křehkost skla, betlémy, horká čokoláda i dopis Ježíškovi

Od 5. do 17. prosince se vila Hanse Ulricha na Sokolské ulice promění v ráj Křehkých skleněných Vánoc. Kromě výstavy podmaleb, malých betlémů ze slámy a šustí ovládne prostor křehkost skleněných dekorací umělců třeba z Liberce, Českých Budějovic nebo Železného Brodu. A se sklem se tu bude také pracovat: mistři skleněného řemesla totiž zapojí návštěvníky do práce na vlastním výrobku. Připraveny jsou vánoční dílny pro celé rodiny i workshopy pro školy. 

Předvánoční dárek pro klienty DPS Dobrovského: nově otevřený klub
3 12 2022

Předvánoční dárek pro klienty DPS Dobrovského: nově otevřený klub

Ježíšek letos předčasně naděloval v ostravském domě s pečovatelskou službou na ulici Dobrovského: klienti dostali k začátku adventního období dárek v podobě excelentně zrenovovaného společenského klubu! Senioři měli možnost si prohlédnout prostory klubu a posedět u slavnostní tabule s pracovníky odboru sociálních věcí. Hostem znovuotevření byla místostarostka Mgr. Alena Pataky, která popřála seniorům krásné prožití adventu a spoustu pohodových chvil strávených společně v klubu. Celková rekonstrukce klubu včetně nového vybavení stála 272 000 Kč z rozpočtu městského obvodu.

Reportáž zde 

VÍCE AKTUALIT >>