Aktuality
ZMĚNA PODMÍNEK PRO VYDÁVÁNÍ PARKOVACÍCH KARET
1 7 2022

ZMĚNA PODMÍNEK PRO VYDÁVÁNÍ PARKOVACÍCH KARET

S účinností od 1.7.2022 se mění podmínky výdeje parkovacích karet.

Léto v Komenského sadech nabídne pestrou mozaiku pro všechny generace
30 6 2022

Léto v Komenského sadech nabídne pestrou mozaiku pro všechny generace

Léto v Komenského sadech připravilo Centrum kultury a vzdělávání (CKV). Program nabídne pravidelná pondělní cvičení, úterní a čtvrteční pořady pro děti a rodiče, nedělní promenádní koncerty i pokračování úspěšných akcí jako je První republika s vůní kávy, ostravská zastávka hudební televize ÓČKO a oblíbené Řezbářské sympozium.

Exkurze seniorů DPS Gajdošova do superpočítačového centra
28 6 2022

Exkurze seniorů DPS Gajdošova do superpočítačového centra

Díky předchozí spolupráci na projektu „Modelování dostupnosti pro seniory, percepce dostupnosti a determinanty jejich prostorové mobility,“ dostali naši senioři za odměnu od Doc. Dr. Ing. Bronislavy Horákové z Institutu geoinformatiky VŠB-TU Ostrava, pozvání na exkurzi do superpočítačového centra v Ostravě. V budově IT4Inovations se jim dostalo vřelého přivítání. Po představení a převzetí visaček pro návštěvníky byli usazeni do zasedací místnosti, kterou od superpočítačů oddělovala pouze skleněná stěna. Student VŠB-TU si připravil srozumitelnou přednášku o tom, co to vlastně superpočítač je, komu a k čemu slouží a nakonec zbyl i prostor pro dotazy, kterých nebylo málo. Pro zájemce je starší verze vyřazeného superpočítače k vidění ve Velkém Světě Techniky v Dolních Vítkovicích.

Vyjádření k otevřeným hřištím pro veřejnost
27 6 2022

Vyjádření k otevřeným hřištím pro veřejnost

Vzhledem k častým dotazům a reakcím na otevřená hřiště pro veřejnost, bychom se rádi, v bodech a veřejně, vyjádřili  k tomu co vás zajímá nejvíce. Zde je shrnutí:
  • seznam otevřených hřišť a zahrad, včetně jejich otevírací doby je k dispozici zde: https://bezpecnejsi.ostrava.cz/hriste/, kdy v MOaP má hřiště u ZŠ Zelená otevřeno o víkendech a svátcích a v červnu a září má o víkendu otevřeno také hřiště u ZŠ Matiční (u budovy školy na ul. 30. dubna)
  • hřiště jsou otevřena v takovém rozsahu, jak je možné zajistit jejich správce – není možné zajistit jejich otevření veřejnosti bez přítomnosti dohledu/správce
  • do dalšího roku budeme uvažovat o rozšíření otevírací doby, ale je zde jeden velký problém a to je ničení samotných hřišť a zahrad ze strany uživatelů, které je čím dál častější a napravování stojí městský obvod a samotné školy nemalé finanční prostředky
  • hřiště nebyla vybudována z evropských dotací
  • rádi bychom vás touto cestou upozornili na web Náš obvod www.nasobvod.cz a facebookový profil https://www.facebook.com/nasobvod s tím, že pokud vám něco v obvodu schází, např. plochy pro veřejné sportování (plácek na fotbálek, basketbal, ping-pong), tak je možné takový nápad podat do 30.6.2022 v rámci participativního rozpočtu. Pokud to nestihnete letos, můžete tak učinit i příští rok. 

 

Na ZŠ Gen. Píky se daří včelám
23 6 2022

Na ZŠ Gen. Píky se daří včelám

Albert Einstein údajně řekl: "Pokud vymřou VČELY, zbývají lidem čtyři roky života". Pravděpodobně nikdo z nás nechce, aby příroda  začala jeho prognózu ověřovat.

Proto se na Základní škole Gen. Píky, rozhodli s tím něco udělat a založili včelařský kroužek. Díky účelové dotaci, kterou škole poskytl náš obvod, pořídili vybavení včetně včelích úlů a včelstev. 

 

VÍCE AKTUALIT >>