Aktuality
Interpreti populární TV Óčko se opět zastaví v Ostravě
12 8 2022

Interpreti populární TV Óčko se opět zastaví v Ostravě

Zastávka hudební televize ÓČKO 18. srpna v Ostravě je součástí kulturního Léta v Komenského sadech, které pro letošní prázdniny připravilo Centrum kultury a vzdělávání (CKV). „Z našeho programu si určitě vybere každá generace, ÓČKO Tour De Park je určena právě mladému publiku,“ říká ředitelka CKV Marcela Heříková. Po Praze a Olomouci je Ostrava třetím a posledním městem, kde se můžete letos s oblíbenými zpěváky ÓČKA setkat.

Hlavními hvězdami outdoorových koncertů v parku bude Sofian Medjmedj (v 17:30 hod), který byl hudebními žurnalisty nominován mezi sedm největších objevů minulého roku na Cenách Anděl, a zpěvák a influencer Jan Bendig (v 19:30 hod) – ten se u nás proslavil díky soutěži SuperStar. Dále se představí hudebník Michael Petr, který pro ostravskou zastávku chystá lekce salsy a mistrovské taneční vystoupení. Celou akcí bude provázet moderátor Vilda Šír, známý z reality show Love Island. 

Nebude chybět ani doprovodný program partnerů akce, například Finlandia barmanská show a soutěž o jejich produkty ve Finlandia zóně. V Mazagrande zóně proběhne ochutnávka letních drinků ve spojení kávy s tonikem, na děti čeká zábava v Mora dětské zóně. After party 90´s Dj si návštěvníci užijí od 20:30 hodin.

Přijďte si poslechnout super kapely, pobavit se s přáteli a setkat se (i vyfotografovat) s oblíbenými interprety, které znáte z ÓČKA. Vstup je zdarma! ÓČKO Tour De Park začíná 18. srpna v 16 hodin v Komenského sadech - oblast ul. U Parku (psí loučka).

Slovensko, Chorvatsko, Mallorca. Festival Folklor bez hranic Ostrava roztančí ulice exotickým, ale i domácím folklorem
11 8 2022

Slovensko, Chorvatsko, Mallorca. Festival Folklor bez hranic Ostrava roztančí ulice exotickým, ale i domácím folklorem

Zahraniční i tuzemské folklorní skupiny zatančí a zazpívají opět po roce v rámci festivalu Folklor bez hranic Ostrava. Ostravskému publiku se představí od 15. do 19. srpna. Tanečníci a hudebníci budou po pět dní cestovat napříč ostravskými obvody, vystoupí na náměstích, ale i v domovech pro seniory. Jedná se již o dvacátý čtvrtý ročník festivalu.

Přijďte s námi oslavit Den seniorů!
9 8 2022

Přijďte s námi oslavit Den seniorů!

V pondělí 19. září 2022 oslavíme společně Mezinárodní den seniorů. Kvůli rekonstrukci Domu kultury města Ostravy se akce bude konat v náhradních prostorách Klubu Alfa na Veleslavínově ulici 3183/2. Můžete těšit na krásný kulturní program, ve kterém vystoupí Ondřej Ruml, tanečníci a další umělci. Přichystáno bude občerstvení a drobný dárek. Začátek akce od 9.30 hod nebo 13.00 hod.

UPOZORNĚNÍ!
Sál je přístupný pouze po schodišti BEZ VÝTAHU.Luční louky se osvědčují. V Moravské Ostravě a Přívozu přibývá motýlů i vzácných druhů kobylek
25 7 2022

Luční louky se osvědčují. V Moravské Ostravě a Přívozu přibývá motýlů i vzácných druhů kobylek

Náš obvod je zelenější, přibývá v něm lučních trávníků. Díky nim se zvyšuje biodiverzita, přibývá hmyz i vzácní motýli a kobylky. Luční trávníky jsou na vzdálenějších místech od obydlí a jsou v nich i tunely pro psy kvůli klíšťatům. Téma vám v reportáži přiblíží místostarosta David Witosz.

Reportáž najdete na našem YouTube kanálu

https://www.youtube.com/watch?v=AVXrPWenR-Y&t=16s

 

Více o lučních trávnících a nejen o nich najdete na našem webu zelenvcentru.cz

Oznámení společnosti Liberty Ostrava a. s.
21 7 2022

Oznámení společnosti Liberty Ostrava a. s.

Jménem společnosti Liberty Ostrava a. s., bychom vás rádi informovali o tom, že dne 25. 7. bude ve večerních hodinách zahájeno sfoukávání vysoké pece č. 2 . Následující den tj. 26. 7. v odpoledních hodinách, po odpojení vysoké pece od plynové sítě, může dojít ke krátkodobému zvýšení hlučnosti a prašnosti v okolí areálu společnosti Liberty Ostrava a. s.. Vysoká pec č. 2 bude dočasně sfoukána z důvodu plánované opravy. Ostatní technologické agregáty společnosti budou i nadále v provozu.

 

Omlouváme se za nepříjemnosti a děkujeme za pochopení

VÍCE AKTUALIT >>