Aktuality
Strážníci instalují seniorům kukátka a bezpečnostní řetízky
22 9 2022

Strážníci instalují seniorům kukátka a bezpečnostní řetízky

Strážníkům záleží na bezpečnosti seniorů, a proto jim zdarma instalují panoramatická kukátka a bezpečnostní řetízky na dveře od domovů.

Senioři patří mezi oběti podvodníků a zlodějů, kteří se dobývají přímo do bytů. Pocit bezpečí seniorům zvyšují bezpečnostní prvky. Proto jim strážníci nabízí nainstalování panoramatického kukátka a řetízku na dveře od bytu.

Strážníci i v letošním roce pokračují v instalaci těchto bezpečnostních prvků na žádost seniorům starším 65 let. O možnost instalace bezpečnostních prvků lze zažádat písemnou formou prostřednictvím svého strážníka-okrskáře nebo na sociálním odboru v místě bydliště.

Při instalaci strážník se seniorem prodiskutuje zásady bezpečného chování doma i venku. Strážník také upozorní na možná rizika spojená s návštěvami cizích osob v domově.

Bližší informace naleznete na www.mpostrava.cz nebo na tel. č. 720 735 125.

Projekt je hrazen z prostředků statutárního města Ostravy.

ZŠ Matiční je světovou školou
20 9 2022

ZŠ Matiční je světovou školou

Základní škola Ostrava, Matiční 5, příspěvková organizace obdržela na konci minulého školního roku titul Světová škola. Stala se tak teprve čtvrtou běžnou základní školou v Ostravě, která získala toto prestižní ocenění. Základem tohoto úspěchu byli aktivní žáci ze školního parlamentu, které podpořili jejich pedagogové. Podmínkou získání titulu je přítomnost globálních témat nejen ve výuce, ale i v celkovém životě školy. V případě ZŠ Matiční je to zejména podpora partnerské školy v Sierra Leone, která spočívá v organizování dobročinných akcí s dobrovolným finančním příspěvkem. Koncept Světové školy je v české republice rozvíjen od roku 2006 a to díky stejnému mezinárodnímu projektu, který si u nás vzala pod záštitu společnost Člověk v tísni. Základní filozofie projektu je založena na podpoře vzdělávání a přípravě žáků pro reálný život v globalizovaném světě a skládá se ze tří metodologických kroků: uč se – zjišťuj – jednej.

 

Městský obvod dokončuje mezinárodní projekt RESOLVE
19 9 2022

Městský obvod dokončuje mezinárodní projekt RESOLVE

Moravskoslezský kraj od roku 2016 spolupracuje na projektu RESOLVE - Udržitelná mobilita a přechod k nízkouhlíkové ekonomice služeb spolufinancovaném v rámci  programu INTERREG EUROPE, jehož partnery jsou Město Roermond (Nizozemsko) - vedoucí partner, Erasmus University of Rotterdam (Nizozemsko)-poradní partner, Město Reggio Emilia (Itálie), Transport for Greater Manchester (Velká Británie), Město Maribor (Slovinsko), Region Kronoberg (Švédsko), Město Almada (Portugalsko), Město Varšava (Polsko) a Moravskoslezský kraj. Lokálními partnery kraje jsou dvě statutární města, a to Ostrava (zastoupené městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz) a Opava.

Charita Ostrava zve k účasti na Podpůrné skupině pro pečující
19 9 2022

Charita Ostrava zve k účasti na Podpůrné skupině pro pečující

Charita Ostrava zve na setkání pečujících osob o lidi s Alzheimerovou chorobou nebo onemocněním jiným typem demence. Smyslem tzv. Podpůrných skupin je pomoc pečujícím osobám každodenně zvládat psychickou i fyzickou náročnost při péči o své nejbližší v domácím prostředí. Při setkávání účastníků skupiny lze sdílet vlastní zkušenosti, nápady i nové podněty, získat odpovědi na otázky vyplývající ze situací každodenní péče. Možnost sdílení bývá pro člověka neocenitelnou podporou, dodává mu potřebnou sílu a odvahu vytrvat v dalším zajišťování domácí péče.

Přednáška na téma Role otce a matky ve výchově dítěte
16 9 2022

Přednáška na téma Role otce a matky ve výchově dítěte

OPS Dlaň životu pro Vás připravila přednášku na zajímavé a stále aktuální téma o výchově dítěte. Otcové i matky mají vrozené předpoklady k výchově dítěte. Pro jeho rovnoměrný a zdravý vývoj je proto důležité nejen setkat se s láskou mateřskou i otcovskou, ale nutná je také spolupráce těchto dvou přístupů k výchově.

Tématem Vás provede P. PhLic. Mgr. Lukáš Engelmann, psychoterapeut, psycholog a kněz.

VÍCE AKTUALIT >>