VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ředitel/ka mateřské školy

Hledáme ředitele/ku Mateřské školy Ostrava, Šafaříkova 9, příspěvková organizace.

Popis pracovní pozice:

Pracovní náplň obsahuje nejenom přímou pedagogickou činnost v rozsahu 15 hodin za týden, ale současně i výkon pozice statutárního orgánu organizace, a s tím spojené řízení všech oblastí v rámci organizace (např. pedagogická činnost, školní stravování, ekonomická oblast, personální oblast, provozní oblast, kontrolní oblast, zastupování organizace vůči institucím, občanům a zákonným zástupcům dětí na venek aj.).

Co požadujeme:

  • odbornou kvalifikaci pro přímou pedagogickou činnost dle ustanovení § 3 odst. 1. písmene b) zákona o pedagogických pracovnících
  • délku praxe spočívající ve výkonu přímé pedagogické činnosti nebo v činnosti, pro kterou jsou potřebné znalosti stejného nebo obdobného zaměření, nebo v řídící činnosti nebo v činnosti ve výzkumu a vývoji v souladu s § 5 odst. 1 zákona o pedagogických pracovnících – v délce 3 roky
  • organizační a řídící schopnosti
  • velmi dobré komunikativní dovednosti
  • rozhodnost, samostatnost a spolehlivost
  • znalost českého jazyka
  • doložení vize a koncepce dalšího rozvoje školy neboli jak bude škola pod vedením nového ředitele/ky vypadat za 3-5 let
  • splnění všech dalších požadavků a dodání veškerých náležitostí, které jsou uvedeny v oficiálním vyhlášení konkursního řízení (přiloženo na odkaze viz níže)

 Co nabízíme:

  • jsme městský obvod, kde si zřizovatel velmi dobře uvědomuje, jak zásadní je kvalitní vzdělávání, které v bezpečném prostředí podporuje a rozvíjí talent každého jednotlivce a připravuje děti pro budoucí život
  • nový ředitel/ka bude mít maximální podporu zřizovatele při realizaci koncepce rozvoje školy
  • finanční ohodnocení podle nasazení a výkonu

Doba, na kterou se pracovní poměr sjednává: doba neurčitá

Termín nástupu:  1. srpen 2024

Lhůta, pro podání nabídek: 11. červen 2024 do 12:00 hod.

V případě zájmu je nutné splnit podmínky pro přihlášení se do výběrového řízení, které jsou uvedeny v oznámení o vyhlášení konkursního řízení - ZDE.

Pokud máte ohledně nabízené pozice doplňující dotazy, kontaktujte Mgr. Šárku Kožušníkovou (sarka.kozusnikova@moap.ostrava.cz, 599442946).