Volné pracovní místo - pracovník v sociálních službách

Hledáme kolegu/kolegyni, který/á bude poskytovat podporu seniorům a osobám se zdravotním postižením prostřednictví terénní i ambulantní pečovatelské služby s cílem co nejdelšího setrvání těchto osob v jejich přirozeném prostředí.

Popis pracovní pozice:

Hlavní pracovní náplní je provádění úkonů pečovatelské služby u mobilních a imobilních klientů a komplexní péče o jejich domácnost. Co si lze pod tímto v praxi vlastně představit?  Jedná se zejména o pomoc s nákupem, běžným úklidem, se zajištěním stravování nebo praní prádla. Pracovník v sociálních službách také napomáhá při osobní hygieně a snaží se vést klienta k samostatnosti a napomáhá k nácviku dovedností a rozvíjení jeho vlastních schopností při sebeobsluze. V neposlední řadě také zprostředkovává kontakt se společenským prostředím. Veškeré potřeby klienta pečlivě sleduje a vede si individuální záznamy o průběhu sociální služby.

Další důležité informace k pracovní pozici:

  • pevná pracovní doba od 07:00 hod. do 15:30 hod.; pár směn za daný měsíc je naplánovaných od 10:30 do 19:00 hod.
  • občasná práce v sobotu nebo v neděli formou placených přesčasů (většinou 1x až 2x za měsíc)
  • zázemí pečovatelské služby je v centru Ostravy na adrese Tyršova 14, klienti se nachází v celém obvodu Moravské Ostravy a Přívozu

Co požadujeme:

  • min. střední vzdělání s výučním listem
  • odborná způsobilost dle zákona o sociálních službách  - v praxi to znamená úspěšné absolvování kurzu pracovníka v sociálních službách nebo vystudování příslušného oboru vzdělání; pokud nedisponujete ani jednou z těchto variant, neváhejte nás kontaktovat i tak - můžeme se pobavit o možnostech získání této způsobilosti
  • základy práce na PC (pouze jednoduché úkony - jako např. elektronické zadání dovolenky, obsluha e-mailu)
  • praxe v oboru a znalost standardů kvality poskytovaných sociálních služeb vítána, ale nemáme problém zaučit všechny, kteří mají nulovou pracovní zkušenost v oblasti sociálních služeb - důležitá je pro nás ochota se něco nového naučit
  • schopnost empatie, samostatnost, spolehlivost

Co nabízíme:

  • smysluplnou práci v oblasti pomáhající profese
  • platové ohodnocení se pohybuje v rozmezí od 21.930,- Kč do 23.510,- Kč dle započitatelné praxe, s možností přiznání osobního příplatku po zkušební době
  • perspektivu stabilního zaměstnání
  • 5 týdnů dovolené, 2 sick days (pokud u nás vydržíte alespoň 5 let, počet sick days se navyšuje na 4 dny)
  • příspěvek na stravu v hodnotě 150,- Kč/den (bez nutnosti příspěvku zaměstnance)
  • jednorázový příspěvek ve výši 13.000,- Kč na rekreaci, rehabilitaci, sport a ostatní služby na daný kalendářní rok
  • měsíční příspěvek ve výši 500,- Kč na penzijní nebo životní pojištění
  • prohlubování kvalifikace prostřednictvím školení na náklady zaměstnavatele
  • doprava MHD zdarma od 06:00 hod. do 18:00 hod.

Místo výkonu práce: Ostrava

Termín nástupu: ihned nebo dohodou

Počet obsazovaných pozic: 1

Doba, na kterou se pracovní poměr sjednává: doba určitá - na 1 rok, s možností prodloužení PP na dobu neurčitou

Lhůta, pro podání nabídek: 12. březen 2024

V případě zájmu zašlete Váš životopis na e-mailovou adresu:  nebo volejte telefon 725528721.