Volné pracovní místo - sociální pracovník

Hledáme kolegu/kolegyni, který/á bude zajištovat výkon přenesené působnosti na úseku sociálního zabezpečení a opatrovnictví osob s různým stupněm omezení svéprávnosti, osob ohrožených sociálním vyloučením a seniorů.

Popis pracovní pozice:

Hlavní pracovní náplní pracovníka na úseku sociálního zabezpečení a opatrovnictví osob je zejména poskytování odborného sociálního poradenství a provádění sociální práce s rodinami, jednotlivci nebo skupinami v krizových situacích, provádění komplexního sociálního šetření ve vyloučených lokalitách nebo obdobně ohroženém prostředí, sociální práce zaměřená na jednotlivce se zvýšeným rizikem sociálního vyloučení a samozřejmě samotný výkon veřejného opatrovnictví. Co si pod tímto lze vlastně v praxi představit? Sociální pracovník se stará o naplnění opatrovancových práv a potřeb a chrání jeho zájmy, je s ním v pravidelném kontaktu, orientuje se v jeho životě a dbá o jeho zdravotní stav (pomáhá mu např. při zajištění lékaře, zajištění sociálních služeb apod.). Velmi zjednodušeně řečeno mu pomáhá se vším, co lidé, kteří nejsou ve svých právech nijak omezeni, vykonávají zcela běžně.

Další důležité informace k pracovní pozici:

  • pružná pracovní doba, přičemž základní (povinná) část pracovní doby vypadá takto: PO, ST 08:00 - 17:00 hod.; ÚT, ČT 08:00 - 14:00 hod.; PÁ 08:00 - 12:00 hod.
  • pracoviště je v centru Ostravy na adrese Nádražní 110 (odloučené pracoviště našeho úřadu)
  • na oddělení sociální péče pracuje 14 zaměstnanců včetně vedoucího oddělení

 Co požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním  programu
  • odborná způsobilost podle zákona o sociálních službách (ustanovení § 110) - což znamená vysokoškolské vzdělání získané studiem v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zvláštního právního předpisu
  • znalost právních předpisů platných pro oblast sociálního zabezpečení a výkonu opatrovnictví a schopnost jejich aplikace v praxi
  • aktivní znalost práce na PC (zejména MS Word, MS Outlook)
  • vysoké pracovní nasazení, samostatnost, spolehlivost
  • sociální cítění, psychická odolnost vůči zátěžovým situacím
  • praxe v oblasti veřejného opatrovnictví výhodou, zvláštní odborná způsobilost pro výkon činnosti na úseku veřejného opatrovnictví výhodou - nikoliv PODMÍNKOU, uvítáme i absolventy

Co nabízíme:

  • smysluplnou práci v oblasti pomáhající profese
  • skvělý kolektiv, který se navzájem podporuje a pomáhá si
  • platové ohodnocení se pohybuje v rozpětí od 22.280,- Kč do 37.170,- Kč dle započitatelné praxe s možností přiznání osobního příplatku po zkušební době
  • perspektivu stabilního zaměstnání
  • 5 týdnů dovolené, 2 sick days (pokud u nás vydržíte alespoň 5 let, počet sick days se navyšuje na 4 dny)
  • příspěvek na stravu v hodnotě 150,- Kč/den (bez nutnosti příspěvku zaměstnance)
  • jednorázový příspěvek ve výši 13.000,- Kč na rekreaci, rehabilitaci, sport a ostatní služby na daný kalendářní rok
  • měsíční příspěvek ve výši 500,- Kč na penzijní nebo životní pojištění
  • prohlubování kvalifikace prostřednictvím školení na náklady zaměstnavatele
  • doprava MHD zdarma od 06:00 hod. do 18:00 hod.

Doba, na kterou se pracovní poměr sjednává: doba určitá - zástup za rodičovskou dovolenou do 04.10.2025

Termín nástupu:  červenec 2024

Lhůta, pro podání nabídek: 26. duben 2024

V případě zájmu prosím zašlete své životopisy na e-mailovou adresu: daniela.durajova@moap.ostrava.cz.