Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Zájemci o výměnu starého kotle za nový získají informace na dubnových seminářích

Poslední změna: Pátek 05.04.2019 15:24

Letošní třetí výzva kotlíkových dotací je definitivně poslední možností na výměnu starého kotle za nový s příspěvkem státu, kraje a města.

„S příspěvkem města Ostravy můžete získat dotaci až do výše 145 tisíc korun, což by mělo pokrýt veškeré náklady na výměnu kotle. Je to jedinečná příležitost, jak kotel vyměnit prakticky zdarma,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová a zdůraznila, že další kotlíkové dotace v budoucnu už nebudou.

Domácnosti si mohou namísto starých ručně plněných kotlů na tuhá paliva v rámci kotlíkové dotace pořídit kotel na biomasu, plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Dotaci zároveň lze využít na úpravu spalinové cesty a s tím spojené stavební práce, případné pořízení akumulační nádoby, projektovou dokumentaci, zhotovení plynové přípojky, zkoušky a testy zařízení.

Zaměstnanci Krajského úřadu MSK a Magistrátu města Ostravy podají zájemcům komplexní informace o kotlíkových dotacích na dvou seminářích, které se konají na ostravském magistrátu (v budově Nové radnice na Prokešově náměstí) 8. a 15. dubna vždy v 15.30 hodin v sále zastupitelstva.

Zájemci o kotlíkovou dotaci získají informace v kontaktním informačním místě. Bližší údaje o jeho umístění a otevírací době budou zveřejněny na www.ostrava.cz a www.zdravaova.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »