V Komenského sadech v Ostravě jsme si připomněli Den veteránů

11/11 2019

Zástupci Armády České republiky, představitelé státní správy a samosprávy, hrdinové, vzácní hosté a veřejnost si v Komenského sadech v Ostravě připomněli významné výročí. Den válečných veteránů. Ten připadá právě na 11. listopad a slaví se celosvětově. V České republice si ho připomínáme od roku 2001.

V Komenského sadech v Ostravě jsme si připomněli Den veteránů

Vzpomínkové akce k uctění památky žijících i padlých veteránů všech válečných konfliktů světa se zúčastnili i všichni členové nejvyššího vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v čele se starostkou Zuzanou Ožanovou. Doprovázeli ji místostarostky Valentina Vaňková a Alena Pataky a místostarostové David Witosz a Rostislav Řeha. Paní starostka mimo jiné řekla: „V Ostravě se pracuje na zcela novém památníku všech válečných veteránů všech vojenských konfliktů, který bude umístěn v parku Čs. letců v centru Ostravy. A náš obvod se bude na tomto památníku finančně spolupodílet.“     

Den válečných veteránů připadá na 11. listopadu symbolicky, neboť toho dne roku 1918 bylo ve vlakovém vozu na území Francie podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku.