Technické služby se připravují na zimu

1/11 2019

Zima se nezadržitelně blíží. A proto se na ni připravují i Technické služby Moravské Ostravy a Přívozu, což je příspěvková organizace centrálního obvodu. V zimě je jejich velkým úkolem pečovat o některé cesty, veřejné plochy a chodníky v našem okolí.

Technické služby se připravují na zimu

Technické služby přípravu na sníh rozhodně nepodceňují. Podle údajů z posledních tří let každým rokem spotřebuje tato organizace asi 500 až 600 tun posypové soli. V současné chvíli je deponováno ve skladovacích prostorách 400 tun materiálu. Jakmile se místo v průběhu zimy uvolní, bude opět materiál doplněn dalšími čtyřmi stovkami tun. Dohromady je tedy zakoupeno 800 tun soli. A protože počasí neumíme ovlivnit a nevíme, jaká zima nás čeká, je připravena ještě dodatečná zásoba. Například v zimě 2012/2013, která všem dala pořádně zabrat, jsme spotřebovali mimořádně 1400 tun materiálu. Pokud nějaká zakoupená sůl přece jen zbyde, díky její trvanlivosti tři roky, ji použijeme příští zimu.

V zimním období je na ranní směně k dispozici na údržbu komunikací 90 lidí, kteří se starají zhruba o 150 km chodníků, asi 60 km cest, 200 přechodů pro chodce, veřejné plochy a upravují i okolí mateřských a základních škol v našem obvodě. Technické služby rovněž upozorňují občany na to, že některé komunikace jsou na základě vyhlášky magistrátu města Ostravy z údržby vyřazeny. Seznam všech těchto míst najdete na webových stránkách www.ostrava.cz.

A co zimní období jako takové znamená pro Technické služby z pohledu ředitele, už říká Petr Smoleň: „Být připraveni úplně na všecko, zima není jen o plužení a posypu, ale i škodách, které díky ní vznikají a jejich odstraňování. Poškozená zábradlí, značky, výtluky a jiné. Takže všem přeji příjemné a bezpečné zimní období.“