Rekonstrukce domu na ul. Poštovní je u konce

13/1 2021

Dokončili jsme rekonstrukci domu na ul. Poštovní 15. Nyní má opravenou fasádu, střechu, nová okna i výkladce. Budova se tak otevřela více do ulice a nově nabízí i dva nebytové prostory k pronájmu.

Rekonstrukce domu na ul. Poštovní je u konce

Rekonstrukce domu na ulici Poštovní patřila k nejvýznamnějším investicím loňského roku k oživení centra města. V nově zrekonstruovaných nebytových prostorech dříve sídlila univerzitní menza. "Ta místnost byla celá z kachliček. Nebyl zde ani přístup z ulice a muselo se zde chodit přes vedlejší vrata. Místo výkladců tady byla malá okna, přes které nebylo ani vidět do ulice," říká místostarosta David Witosz.

Opravoval se také celý interiér objektu, včetně instalací, kotelny a čtyř bytů. Na rekonstrukci se 3 mil. korun podílelo Statutární město Ostrava, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz zde ze svých zdrojů investoval celkem 6,8 milionu korun.

Rekonstrukce byla poměrně náročná, dům je totiž v památkové zóně a městský obvod jej chtěl vrátit k původní podobě z 30. let. „Snažili jsme se i v bytech zachovat maximum možného, tzn. například vstupní dveře, které jsou ve vídeňském stylu s obložkami a okrasnými mřížemi, zábradlí kolem schodiště. Všechno bylo děláno s co největší péčí tak, abychom ten objekt vrátili do původního stavu a byl okrasou našeho obvodu,“ dodává Jiří Vozňák, vedoucí odboru investic a místního hospodářství MOaP.