Prvního července zahájíme Léto na Masarykáči

26/6 2020

I toto léto se Ostravané mohou na Masarykově náměstí těšit na pestrý program pod širým nebem v rámci akce Léto na Masarykáči. Pohybová cvičení, výtvarné dílny, taneční workshopy a mnoho dalších aktivit v samém srdci města. Celé léto bude k pohybu také lákat multifunkční hřiště, těšit se můžete i na odpočinkovou zónu a občerstvení v oblíbeném šapitó stanu. Akci zahájíme už prvního července a užívat si budeme až do 14. září.

Prvního července zahájíme Léto na Masarykáči

Slavnostní zahájení začne 1. 7. v 16 hodin vystoupením mažoretek a roztleskávaček. Následovat bude bubenická show a workshop Kuby Kupčíka. V 17 hodin se pak náměstí promění v taneční parket, který rozpohybují nadšenci z taneční skupiny Swingville. Připojit se mohou všichni, které nálož swingu nenechá v klidu.

Léto na Masarykáči pořádá městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz prostřednictvím Centra kultury a vzdělávání. Třikrát týdně, vždy od 17 hodin, ožije letní Masarykovo náměstí doprovodnými programy. Každé pondělí si budeme kreslit a hrát, ve středy rozhýbeme svá těla při pravidelném cvičení a čtvrteční podvečery nás zavedou do světa loutek.

Hned na druhého července si například Zdeněk Pavlíček z ostravského Divadla loutek připravil kontaktní pohádkový program plný říkadel a písniček. Děti se hravou formou seznámí s profesionálními loukami a zahrají si s nimi známé pohádky. „V rámci kreativních pondělků se mohou návštěvníci těšit třeba na skupinové bubnování na africké bubny djembe a DunDun pod vedením ostříleného hudebníka a lektora Pavla Nowaka. Navštíví nás také nejprodávanější ilustrátor dětských knih Adolf Dudek, který dětem i dospělým poradí, jak malovat,“ dodává Pavla Filáková, ředitelka Centra kultury a vzdělávání. Pravidelné středeční cvičení bude určeno malým i velkým a půjde například o různé druhy jógy, opičí dráhu, do Karibiku nás přenese prostřednictvím latinskoamerických rytmů tanečník Jakub Mazůch a vyzkoušíme si také netradiční disciplíny jako pole dance či aerial hoop. Z bohatého programu si zkrátka vybere každý to své.

Rádi bychom, aby létem ožily i Komenského sady. Proto jsme se rozhodli obnovit zde tradici promenádních koncertů, které zahájíme 9. srpna,“ říká starostka městského obvodu Zuzana Ožanová.  Chybět nebude ani oblíbené promítání pod širým nebem. Filmové léto na Masarykáčí s Kinematografem bratří Čadíků se bude konat na Masarykově náměstí každý večer od 24. do 27. 8. 2020. Na začátek září pak připravujeme Řezbářské sympózium a Bo street. Podrobný program Léta na Masarykáči bude již brzy k dispozici na webových stránkách Centra kultury a vzdělávání. Aktuality se dozvíte také na Facebooku.