Přidejte se k nám a užijte si Férovou snídani v Komenského sadech

12/7 2021

Férová snídaně je piknikový happening na podporu fairtradových pěstitelů.

Přidejte se k nám a užijte si Férovou snídani v Komenského sadech

Za naším ranním džusem, kávou nebo čokoládovými müsli je totiž spousta práce opravdových lidí. Podpořte jejich úsilí žít důstojný život, připravte si fairtrade snídani z fairtradových i lokálních dobrot a vyrazte v sobotu 17. 7. 2021 do Komenského sadů. Připraven pro Vás máme také zábavný doprovodný program, například:

• výstavu „Plné ruce práce“ (výstava o fairtrade a kávových pěstitelských družstvech)
• soutěžní kvíz o fairtradové produkty
• discgolf – ukázka s možností vyzkoušení si tohoto sportu
• parkour – exhibiční vystoupení a workshop pro zájemce
• živá hudbu v podání Marka Elstona a Michala Štýbra – kytara, zpěv, folkrock 

Pokud vás zajímají aktuální informace, sledujte na FB událost Férová snídaně v Komenského sadech. A nezapomeňte si vzít z domu deku!

Férovou snídani pořádáme dohromady s Centrem kultury a vzdělávání, p. o.


Pokud nevíte, co je faitrade - je to obchod založený na partnerství. Fairtrade je certifikace zboží, které splňuje určité sociální, ekonomické a ekologické standardy. Smyslem této certifikace je poskytnout pěstitelům, zaměstnancům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu (zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky) možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Pěstitelé a zaměstnanci dostávají v rámci systému Fairtrade za své kakao nebo kávu výkupní cenu, která odpovídá nákladům na pěstování či výrobu a zároveň umožňuje důstojné živobytí. Fairtrade znamená spravedlivější obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv a šetrnost k životnímu prostředí.

 

Akce je organizována v rámci projektu „Rozvoj MA21 v MOaP v roce 2021“, který je finančně podpořen Moravskoslezským krajem.