Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Přebytek hospodaření z loňského roku využijeme hlavně na investice a velké opravy

Poslední změna: Čtvrtek 04.07.2019 11:25

Zastupitelstvo městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na červnovém zasedání schválilo závěrečný účet za rok 2018. Obvod hospodařil se ziskem - účetní výsledek hospodaření v hlavní činnosti městského obvodu vykazuje částku 71,4 mil. korun (rozdíl mezi náklady a výnosy), kdy celkové náklady činily 412,1 mil. korun a celkové výnosy 483,5 mil. korun.

Přebytek hospodaření z loňského roku využijeme hlavně na investice a velké opravy

hospodářský výsledek 2018

Zastupitelstvo rovněž schválilo, jak bude v letošním roce využita částka 36,289 mil. korun z výsledku loňského hospodaření. Většina těchto finančních prostředků půjde do oblasti kapitálových výdajů (investice) a plánovaných velkých oprav.

Sídliště, domy, mateřinky

Investici ve výši 7 mil. korun si vyžádá další, XI. etapa (část A) regenerace sídliště Fifejdy II (oblast vymezená ulicí Gen. Janouška, sousedící s budovou MŠ Lechowiczova a ZŠ na ulici Gen. Píky). Budou například reorganizována stávající parkovací místa a postavena nová, opravíme komunikace pro pěší, rekonstruujeme veřejné osvětlení a provedeme sadové úpravy. K dalším významným investicím, které chceme letos zahájit, patří rekonstrukce bytového domu na ulici Karoliny Světlé 13 ve výši 6,7 mil. korun, kde bude mimo jiné vybudována nová plynová kotelna, nové rozvody tepla, vody a odpadů, vyměněna okna a vstupy do domu. V částce 7 mil. korun realizujeme rekonstrukci domu Poštovní 15, kde rovněž dojde ke změně vytápění objektu, k výměně oken, výkladců a zdravotechnické instalace, bude provedena oprava fasády a čtyř garáží. Velkými opravami projdou během prázdnin naše mateřské školy Hornická 43A a Varenská 2a – v tomto případě dokryjeme náklady na opravu zdravotechniky v částce 7,5 mil. korun.

Zkrátka nepřijdou ani kulturní akce

Celkem 5,31 mil. korun obdrží naše příspěvková organizace Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava. Finance budou využity například na Svatomartinské hody, kulturní akce, jako jsou Blues Fest, Jazz Days, Czechoslovakia forever, Folk time, Beat & Rock, oblíbený Svatováclavský jarmark na náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze, a především na Ostravské Vánoce, jejichž příprava je již několik měsíců v plném proudu.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »