Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Pilotní projekt „Byty pro studenty“ byl odstartován

Poslední změna: Čtvrtek 07.01.2016 13:27 vypršelo

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz nabízí studentům k pronájmu prvních 6 bytů v domech v ulici Jílová 27, 31 a 33. Jedná se o bytové jednotky o velikosti 3+1. V případě zájmu hodláme vytipovat a opravit další byty vhodné pro studentské bydlení.

Pronájem probíhá formou standardního výběrového řízení (zveřejněno na www.nemovitostimoap.cz). Mimo běžně požadované doklady, žadatel musí předložit i potvrzení o studiu. Minimální nájemné je stanoveno na 25 Kč/m²/měsíc.

„V závěru loňského roku jsme schválili snížení nájemného v lokalitě ulic Jílová, Spodní a Vaškova v Přívoze na částku 35 korun za metr čtvereční měsíčně, a to na dobu dvou let. Byty pro studenty nabízíme za ještě výhodnější cenu. Naším záměrem je vrátit zpět do Přívozu kvalitní a do určité míry zajímavé bydlení pro nájemníky, kteří si prostě nemohou z nejrůznějších důvodů pořídit dražší bydlení například v centru města. Zájem o byty v této lokalitě se v poslední době zvýšil. Právě vysokoškoláci se na nás obraceli s žádostmi o levnější pronájmy v obecních bytech. Vycházíme jim tedy vstříc a věříme, že mladí lidé najdou zatím na Jílové ulici příjemné místo ke studentskému životu,“ říká místostarostka Petra Bernfeldová.

 Foto jednoho z nabízených bytů:byt Jílovábyt Jílovábyt Jílová

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »