Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Parkovací karty pro nové parkovací zóny Fifejdy III a Šalamouna vydáváme od 2. května

Poslední změna: Čtvrtek 25.04.2019 12:50

Začátkem května zahájí úřad našeho městského obvodu vydávání parkovacích karet pro nové oblasti placeného stání v lokalitách Fifejdy III a Šalamouna.

Pro parkovací karty si mohou zájemci přijít v úředních dnech a hodinách. Vzhledem k tomu, že účinnost pro nové parkovací zóny je od 1. 7.2019, zaplatí za roční kartu pouze poměrnou část – tedy za měsíce červenec až prosinec 2019. Novinkou je, že na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo s parkovací kartou R nebo A může bezplatně parkovat také elektromobil s českou registrační značkou začínající písmeny EL.

Důvodem pro zřízení nových parkovacích zón je zajištění přednostního parkování pro obyvatele daných lokalit. Na sídlišti Šalamouna jde o ulice Foerstrova, Gajdošova, Havířská, Na Jízdárně, Dr. Malého, Hornická, Hornických učňů, Chocholouškova, náměstí J. Myrona, Na Široké, Nedbalova, Na Zapadlém (po parkoviště u krajského úřadu), Šalamounská, P. Křičky, Sportovní, Uhelná, Zelená (úsek Vítkovická – Výstavní) a Karolínská. Na sídlišti Fifejdy III. se to týká místních komunikací ulic Garážní, Hornopolní (úsek Varenská – Sládkova), Sládkova (včetně zaslepeného úseku ve směru na ul. Cihelní), U Stadionu (od napojení na ul. Sládkova), Varenská (úsek Hornopolní – Sládkova).

Bližší informace k podmínkám pro vydání parkovací karty žadatelé získají na webových stránkách MOaP  v sekci Potřebuji si vyřídit – Doprava a komunikace – Parkovací karty.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »