Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Ostravská muzejní noc

Poslední změna: Středa 05.06.2019 08:08

Sobotní muzejní noc: zveme vás na koncert i prohlídky radnice

Ostravská muzejní noc

Ostravská muzejní noc

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu se zapojila do letošní Ostravské muzejní noci v sobotu 8. června. Zahájíme ji koncertem barytonisty Borise Dyakova v 17 hodin.

Boris Dyakov pochází z Moskvy, jeho pěvecká kariéra zahrnuje dlouholetou spolupráci s armádním souborem Alexandrovci i dráhu operního sólisty. V roce 2009 získal na základě soutěže „Competizione Dell´Opera“ hlavní roli v klasické Čajkovského operní inscenaci Evžen Oněgin v Opeře v Brémách, o rok později začala jeho dvouletá spolupráce s Houston Grand Opera. Nyní působí v Národním divadle v Praze. Vystoupit během muzejní noci na naší radnici přijíždí na pozvání starostky městského obvodu Zuzany Ožanové.

„V Ostravě bych chtěl zazpívat všechny žánry, kterými se zabývám,“ říká Boris Dyakov. „Jsou to ruské písně, italské písně, dvě operní árie, a snad nezklamu diváky jedním překvapením, které jsem si přichystal speciálně pro tento koncert,“ dodává. Rozhovor s Borisem Dyakovem si můžete přečíst v červnovém vydání přílohy našeho obvodního zpravodaje Kulturní centrum.

Radnice nabídne během Ostravské muzejní noci i další bohatý program. Po koncertu zhruba v 17.30 hodin začnou komentované prohlídky budovy, během nichž budou návštěvníky provázet renomovaný ostravský historik architektury Martin Strakoš a jeho kolegyně Romana Rosová. Prohlídky budou probíhat co hodinu, poslední bude zahájena v cca 20.30 hod. Návštěvníci radnice si také mohou vyplnit slosovatelný kvíz nebo navštívit výstavu fotografií OKO, pořádanou ve dvoraně budovy v rámci letošních Česko-polských dnů.

Do letošního ročníku Ostravské muzejní noci se zapojilo více než třicet ostravských institucí a or­ganizací, jež se věnují kultuře i vzdělá­vání. Jejich seznam včetně programu naleznete na www.ostravskamuzejninoc.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »