Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Na WC pro hendikepované na hlavním nádraží odemknete prostřednictvím eurozámku

Poslední změna: Čtvrtek 06.06.2019 13:14 by Chobot David

Pro zvýšení komfortu při užívání veřejných toalet, které se nacházejí v čekárně u točny trolejbusů na Hlavním nádraží, jsme nechali nainstalovat eurozámek, díky kterému si hendikepovaní občané, senioři i matky s dětmi pohodlně otevřou toaletu. Dosud museli telefonicky k zajištění otevření toalety volat obsluhu.

Kdo může získat zdarma dotovaný Euroklíč?

a) Každý člověk se zdravotním postižením, držitel průkazu TP, ZTP, ZTP/P, diabetik, stomik, onkologický pacient, člověk trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty: Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou; a močovými dysfunkcemi, který má bydliště v ČR. U těch, kteří nejsou držiteli uvedených průkazů, se do „Evidenční karty Euroklíče“ uvede krátké čestné prohlášení o typu postižení.

b) Euroklíč si mohou zdarma dlouhodobě zapůjčit také osoby pečující o děti do tří let, a to na krajských pracovištích Síť pro rodinu, z.s. www.sitprorodinu.cz

Podklady pro vydání dotovaného Euroklíče

Občanský průkaz či jiný doklad totožnosti. Průkaz TP, ZTP, ZTP/P nebo čestné prohlášení o typu postižení (např. diabetik, stomik, onkologický pacient apod.).

 

Postup, jak je možné euroklíč získat, naleznete ZDE : http://www.eurokeycz.com/2_jak_ziskat_euroklic.html

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »