Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Mladí filmaři otevírají brány ostravského podsvětí

Poslední změna: Pondělí 09.07.2012 16:49 vypršelo

Od 27. června do 18. července natáčejí v Ostravě mladí filmaři celovečerní snímek Isabel s nulovým rozpočtem, ale s ambicí vysokorozpočtového filmu. Nadšení tvůrci přesvědčili několik desítek partnerů, díky nimž je projekt realizován. Na přípravách filmu se podílí i město Ostrava prostřednictvím dlouhodobého projektu FILM OSTRAVA!!!,  který má za cíl prezentovat Ostravsko jako region pro filmaře atraktivní a vstřícný.

Uspořádaná location tour pro filmové profesionály a průběžné individuální obhlídky lokací potvrzují, že Ostrava je skutečně jedinečná svou variabilitou a originalitou lokací, ale i aktivním přístupem, kterým dává filmařům najevo svůj zájem o ně.  Ostrava patří k lokacím s obrovským potenciálem a rozhodně si zaslouží jej využívat.

Debutující režijní duo v podání Lukáše Melníka a Marcela Škrkoně chce projektem dokázat, že Ostrava a její okolí nabízí jedinečné filmařské lokality a výborné herce.

„Ostrava inspiruje k mnoha námětům a vampýrské téma je právě jedním z nich. Scénář je psaný na tělo nejen konkrétním hercům, ale i Ostravě a jejímu Geniu loci. Fakt, že se projekt realizuje je plněním našich snů i nočních můr zároveň. Isabelin příběh odhaluje skrytá tajemství ocelové metropole.“ Doplňuje Marcel Škrkoň/režisér

 

Součástí natáčení filmu je lokalizační hra, která právě startuje:

Stopuj filmaře a objev bránu do ostravského podsvětí.

Od 4. července budou na oficiálním facebookovém profilu filmu, zveřejňovány zeměpisné souřadnice indicií k objevení filmařské brány do ostravského podsvětí. Prvních 5 osob, které vystopují filmaře a najdou tak ono tajemné místo ostravského podsvětí, získá pozvánku na dotočnou párty filmu a balíček cen od partnerů filmu. Více informací a pravidla stopování na FB profilu filmu http://www.facebook.com/Isabelthemovie.

Informace o lokalizační hře budou zveřejněny také na facebooku města www.ostrava.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »