Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Medové dny v MŠ Blahoslavova

Poslední změna: Pátek 29.06.2018 09:15

V MŠ Blahoslavova realizují projekt o životě včel.

Jak to v úle vypadá a voní? Co dělá včelí matka?      Kdo jsou mladušky, létavky a trubci?

  Co je to včelí jed?     Co se dělá z medu?    K čemu mají včelky žihadlo?      Kolik má křídel?

       Tyhle otázky nenapadají jenom děti, ale často i nás dospělé. Toto je jeden z několika projektů, které realizujeme na naší mateřské škole Ostrava, Blahoslavova 6, příspěvková organizace. Naší snahou bylo přiblížit dětem  Ž I V O T   V Č E L. Med jsme ochutnávali, seznámili jsme se i s dalšími včelími produkty, uspořádali malou expozici, do které se děti aktivně zapojily (přirozeně ve spolupráci s rodiči), seznámili jsme se s potřebami a pomůckami včelaře a s jedním jsme si i povídali, na včelku si sáhli a popsali význam včel a řekli o důležitosti jejich ochrany.

  A pokud vy, dospělí, neznáte odpovědi na všechny otázky ohledně včeliček (nebo si jen tak trochu nejste jisti), zeptejte se Vašich (našich) dětí, rády vám poradí.  Pozváním včelaře a jeho prezentace do mateřské školy BLAHOSLAVOVA 6, OSTRAVA, PO se nám totiž otevřela cesta k poznání světa VČEL, kde všechno krásně voní létem.

DĚKUJEME všem, kteří se zapojili do našeho projektu, především panu Hynkovi Liberdovi, který k nám přijel a včely nám ukázal.

VŠEM PŘEJEME ODPOČINKOVÉ, MEDOVÉ PRÁZDNINY

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »