Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Katalánská fiesta v Ostravě

Poslední změna: Pondělí 03.07.2017 09:29 vypršelo

Moravská Ostrava zažije 30. června a 1. července nefalšovanou katalánskou pouliční slavnost, která je součástí oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě. Akce se koná pod názvem „Evropská historie v ostravských ulicích – ve znamení Barcelony“ a navazuje na Festival v ulicích.

Z Katalánska přijede 270 umělců a Ostravané se mohou těšit na živé lidské věže, které jsou zapsány a seznam kulturního dědictví UNESCO, obří figuríny, draky sršící oheň, hořící rum, originální tance a hudbu. V ostravských ulicích a na náměstích představí to nejlepší z katalánské kultury a folkloru soubory Gegants de Torroella de Montgrí, Gegants Veguers de Montblanc a Gegantó Pep Ventura (obří figuriny), Colla Castellera Vila de Gràcia (lidské pyramidy), Federació de Diables de la Ciutat de Barcelona (ohňoví draci), Aiguabarreig a Cobla Volta Món (hudební orchestry), Colla Xàldiga (taneční skupina), Àliga de Tàrrega a Drac de Figueres (zvířecí masky) a Capgrossos de Capellades (obří hlavy).

Program začne v pátek 30. června v 15.30 hodin na Prokešově náměstí před Novou radnicí, kde Ostravané vůbec poprvé uvidí lidské věže. Katalánští umělci se poté v průvodu přesunou na Masarykovo náměstí a na Slezskoostravský hrad, kde bude program se španělskou fiestou pokračovat.

katalánci

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »