Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Folklor bez hranic 12. - 16. 8. 2019

Poslední změna: Pátek 09.08.2019 10:39

Ostrava příští týden ožije díky festivalu Folklor bez hranic. Ten ostravskému publiku nabídne širokou paletu zahraničních i tuzemských souborů. Můžeme se těšit na folklor ve všech podobách, od domácí tradice až po divokou exotiku. Tanečníci a hudebníci budou po pět dní cestovat napříč ostravskými obvody a v pátek festival slavnostně ukončí závěrečným koncertem na Slezskoostravském hradě. Tam vystoupí se samostatným koncertem také Cimbálová muzika Soláň.

Návštěvníci mohou vidět soubory z Ekvádoru, Slovinska, Lotyšska a Slovenska i domácí soubory nejen z ostravského regionu. Festival Folklor bez hranic si klade za cíl přiblížit folklor co nejširšímu ostravskému publiku, proto se vydává každý den do jiného městského obvodu. Účinkují tak zatančí celkem v pěti ostravských obvodech – v Moravské Ostravě a Přívozu, Hrabůvce, Mariánských Horách, Porubě a na Slezské Ostravě, dále také na klimkovické kolonádě.

V pondělí soubory roztančí centrum města, když se vydají průvodem směrem z Husova sadu a vystoupí na Masarykově náměstí. Večer pak bude festival slavnostně zahájen koncertem – letos netradičně – v Domě kultury města Ostravy.

V úterý soubory zavítají do Ostravy-Jihu, tam se představí na prostranství před budovou kulturního zařízení K-TRIO.

Středeční odpoledne patří Ostravě-Mariánským Horám, přesněji Mariánskému náměstí, a večer kolonádě v Sanatoriích Klimkovice.

Ve čtvrtek čeká soubory průvod z Alšova náměstí ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě, vedle nějž také vystoupí.

Poslední den festivalu se mohou diváci těšit nejprve na vystoupení v obchodním centru Forum Nová Karolina, poté na koncert dětských souborů, Cimbálovou muziku Soláň a následující závěrečný koncert festivalu na Slezskoostravském hradě.

Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Tomáš Macura. Jednotlivé festivalové dny pak probíhají pod záštitou starostek a starostů obvodů, kterými festival putuje. Milou povinnost zahájit úvodní festivalový koncert tak bude mít starostka našeho obvodu Zuzana Ožanová.  

Festival se uskuteční díky finanční podpoře statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »