Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

České a slovenské děti z mateřinek ve světě techniky

Poslední změna: Čtvrtek 30.05.2019 09:27

Ve dnech 15.-17.5.2019 se setkaly děti našich mateřských škol s dětmi z Trnavy v rámci projektu Technické vzdělávání v MŠ.. Děti si užily pestrý program s názvem Děti ve světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice a na Landek parku.

Třiceti dětem z MŠ ve slovenské Trnavě, které  přijely 15. května, poskytla zázemí mateřská škola Na Jízdárně.Ve čtvrtek 16.5. pak trnavské děti, společně s dětmi z MŠ Blahoslavova, MŠ Hornická a MŠ Na Jízdárně (celkem je do projektu zapojeno 90 dětí) navštívily Dolní oblast Vítkovice (DOV).  Nahlédli do Království Symetrion, kde je vše symetrické a nic nepravidelného do tohoto království nepatří. Vyrobily si v něm symetrické brýle. V Divadle vědy kouzelnice Čárymáryfuka ukázala dětem, co vše se dá dělat s kouzelným oxidem. S největším nadšením se setkal seminář Malý řemeslník, kde se děti seznámily s různým nářadím a vlastnoručně si vyrobily dřevěnou lodičku. Samozřejmě měly možnost si hrát i v Dětském světě.  

„V pátek 17.5. se naštěstí udobřilo počasí, a tak jsme mohli slovenským dětem ukázat ještě unikátní Landek Park,“ říká Gabriela Wilčková, pedagog z MŠ Na Jízdárně. „Prohlédli jsme si společně nejen důlní stroje a prostory, kde se horníci převlékali, ale také jsme se projeli postupně ve vláčku, který přepravoval fárající horníky v šachtách i kilometr hluboko. Viděli jsme ukázku historického obydlí s ohništěm z doby lovců mamutů. A děti si také sáhly pro štěstí na podkovu koně Ferdinanda, který kdysi vozil vůz s vyfáraným uhlím v podzemních šachtách. Provázeli nás zkušení horníci,“ dodává Gabriela Wilčková.

S pobytem dětí ve světě techniky se můžete seznámit i v reportáži TV Polar.

 

Projekt „Technické vzdělávání v MŠ“ (CZ/FMP/11b/01/023), je podpořen dotací z Fondu malých projektů v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »