Čejkovice naše seniory okouzlily

11/10 2019

Ve středu 9. října 2019 jsme seniory Moravské Ostravy a Přívozu vyvezli do Čejkovic na Hodonínsku. Po zhruba dvou a půl hodinové cestě jsme nejprve zavítali do bylinkového ráje Sonnentor. Aby si každý exkurzi mohl užít, rozdělili nás na dvě skupiny. Během zhruba 60 minutové prohlídky nám průvodkyně řekla něco o výrobě čajů, způsobu zpracování bylinek, kterými to v celém areálu jenom vonělo. Kdo chtěl, mohl si odpočinout v čajovém salonu s kavárnou Čas na čaj, následovala procházka bylinkovou zahradou a vystoupili jsme i na vyhlídku na výsluní. Všude byla cítit příjemná vůně bylin a koření. Druhá skupina měla čas na oběd a poté jsme si role vyměnili.

Čejkovice naše seniory okouzlily

No, a protože jsme byli na jižní Moravě, nemohlo chybět ani víno. V Čejkovicích jsme navštívili nedaleko vzdálené historické Templářské sklepy. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů. Ti přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století, přičemž první písemná zmínka o jejich zdejším působení se datuje k roku 1248. Asi hodinová prohlídka byla spojena s degustací čtyř přívlastkových vín. Všichni jsme si pak nakoupili ve sklepech mnoho lahví.

Celodenní program utekl jako voda a my jsme si z Čejkovic odvezli spoustu nádherných fotek, informací a hlavně zážitků. Celodenního zájezdu se zúčastnily i místostarostkyně Moravské Ostravy a Přívozu Alena Pataky a Valentina Vaňková. V tomto roce proběhne ještě jeden zájezd a informace se dozvíte v dostatečném předstihu.

Více fotografií ze zájezdu najdete na našem facebooku.