Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Budeme čistit a kropit chodníky a silnice

Poslední změna: Pondělí 03.07.2017 09:34

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz bude prostřednictvím technických služeb a ve spolupráci s Ostravskými komunikacemi čistit ulice a kropit chodníky.

„Již zítra a v průběhu celého týdne jsou předpovídány vysoké teploty, proto jsme se rozhodli reagovat a zajistit kropení chodníků a silnic. Podařilo se nám domluvit s Ostravskými komunikacemi na jednotném harmonogramu, díky kterému Ostravské komunikace zajistí čištění a zkrápění velkých komunikací, které mají v centru na starosti. Naše dva prachostřiky vyjedou do ulic hned zítra ráno a bude zkrápět centrum města. Důvodem je zvlhčení vzduchu, snížení prašnosti a ochlazení dlažby a komunikací. I v další dny, kdy bude tropické horko, budou naše prachostřiky v ulicích,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka. Ke kropení využíváme výhradně užitkovou vodu.

Samozřejmě v horkých dnech taky častěji zaléváme. U závěsných nádob, ve kterých jsou zasazeny květiny, stačí zalévání 1 – 2 x týdně, jinde zaléváme obden. Týká se to letniček, trvalek i nově zasazených stromů a keřů.

 

 

 

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »