1. kolo Národního poháru v karate v roce 2019

13/2 2019

V sobotu 9. února 2019 vyrazili karatisté z Ostravy na první závody v nové sezóně. Do Sportovní haly Vodova v Brně se přijelo zúčastnit dohromady 230 závodníků z 12-ti klubů České republiky.

I přes jarní prázdniny a chřipkovou epidemii se podařilo 8 ostravským bojovníkům vybojovat 10 cenných kovů. Do Ostravy tedy putovaly 4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Nejlepší ostravskou závodnicí byla česká reprezentantka, mistryně Evropy a vicemistryně světa, Nikola Chybíková, která dominovala ve všech disciplínách a právem si odvezla 3 zlaté medaile. Výborný výkon podal také Max Foltyn, který ovládl ve své skupině disciplínu kata (sestava) a přidal k tomu stříbro z kumite (zápas). Dalšími medailisty byli Leon Krečmer, Julie Sajdová, Jakub Skřinař, František Dočekal a Matěj Horák.

„Byly to první závody v tomto roce a startovalo pouze 8 našich závodníků, kdy někteří kvůli nemoci nemohli, ale pokud by mohli, tak by určitě nějakou ještě vyhráli. Výborná byla Nikola Chybíková, která jasně ukázala, že je potřeba v tomto roce s ní hodně počítat a nenašla přemožitelku ve své věkové kategorii. Maxmilián Foltýn potvrdil, že titul mistra ČR v KATA, získal v loňském roce zaslouženě a znovu vyhrál. Neztratil se ani v KUMITE, kde byl druhý. No oni byli všichni výborní. Hodně musím ocenit, že opravdu i ti co medaili nezískali, se za své výkony se nemusí vůbec stydět. Jsem pyšný na všechny naše závodníky, protože ukazují výborné a silné karate. Proto zvu všechny zájemce, aby přišli do naší Akademie, kdy rozpis tréninků, najdete na našich webových stránkách www.akademiekarateostrava.cz. Určitě Vám některý z trenérů Akademie, podá všechny potřebné informace, když dojdete.“ dodal předseda Akademie a trenér karate Radek Kleibl.

__________________________________________________________
Kontaktní osoba: Mgr. Radek Kleibl, Tel.: 604 740 486, E-mail: kleibl@akademiekarateostrava.cz, www.akademiekarateostrava.cz, FB: akademiekarateostrava