Volné pracovní místo - referent stavebního úřadu

Hledáme kolegu/kolegyni, který/á bude zodpovědná za komplexní výkon stavebního úřadu.

Popis pracovní pozice:

Hlavní pracovní náplní referenta stavebního úřadu je komplexní výkon stavebního úřadu - pod tímto širokým pojmem si lze představit zejména tyto činnosti:

- posuzování projektových dokumentací, jejich správnosti a úplnosti

- kontrola realizovaných staveb a jejich uvádění do užívání

- posuzování stavebně-technického stavu již existujících staveb

- kontrolní činnost k nepovoleným stavbám apod.

V praxi to tedy znamená, že občan podá žádost (nově lze tuto žádost podat již elektronicky prostřednictvím portálu stavebníka) a ta je přidělena referentovi stavebního úřadu. Ten má za úkol posoudit, zda je kompletní a zda přiložená projektová dokumentace odpovídá požadavkům právních předpisů a norem. V opačném případě musí referent žadatele vyzvat k doložení chybějících podkladů, případně odstranění jiných nedostatků. Pokud je žádost v pořádku, dochází k vymezení účastníků řízení a v závěru pak k samotnému vydání rozhodnutí, na základě kterého se stavba může začít realizovat. Po jejím dokončení pak následuje ze strany referenta ještě kontrola.

Další důležité informace k pracovní pozici:

  • pružná pracovní doba, přičemž základní (povinná) část pracovní doby vypadá takto: PO, ST 08:00 - 17:00 hod.; ÚT, ČT 08:00 - 14:00 hod.; PÁ 08:00 - 12:00 hod.
  • pracoviště je v centru Ostravy na adrese náměstí Dr. E. Beneše 555/6, 729 29 Ostrava; práce v terénu zahrnuje celé území městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
  • na oddělení stavebního úřadu pracuje 15 zaměstnanců včetně vedoucího oddělení

 Co požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu ve studijním oboru stavebního, architektonického nebo právního směru nebo vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví s praxí v oboru v trvání nejméně 2 let
  • znalost právních předpisů ve věcech souvisejících s charakteristikou práce, zejména stavebního zákona a jeho prováděcích předpisů, správního řádu
  • základní znalost ČSN a ČSN EN
  • orientace ve stavebních výkresech
  • uživatelská znalost MS Office
  • velmi dobré komunikativní dovednosti
  • rozhodnost, samostatnost, spolehlivost
  • praxe na stavebním úřadě výhodou, nikoliv podmínkou - uvítáme i absolventy a rádi je zaučíme:)

Co nabízíme:

  • různorodou a zajímavou práci související se stavební agendou - ideální pro milovníky administrativy i práce v terénu:)
  • skvělý kolektiv, který si navzájem pomáhá a podporuje se
  • platové ohodnocení se pohybuje v rozpětí od 23.390,- Kč do 34.370,- Kč dle započitatelné praxe s možností přiznání osobního příplatku po zkušební době
  • čtvrtletní odměny
  • perspektivu stabilního zaměstnání
  • 5 týdnů dovolené, 2 sick days (pokud u nás vydržíte alespoň 5 let, počet sick days se navyšuje na 4 dny)
  • příspěvek na stravu v hodnotě 150,- Kč/den (bez nutnosti příspěvku zaměstnance)
  • jednorázový příspěvek ve výši 13.000,- Kč na rekreaci, rehabilitaci, sport a ostatní služby na daný kalendářní rok
  • měsíční příspěvek ve výši 500,- Kč na penzijní nebo životní pojištění
  • prohlubování kvalifikace prostřednictvím školení na náklady zaměstnavatele
  • parkování v centru Ostravy zajištěno
  • doprava MHD zdarma od 06:00 hod. do 18:00 hod.

Počet obsazovaných míst: 2

Doba, na kterou se pracovní poměr sjednává: doba neurčitá a doba určitá (zástup za rodičovskou dovolenou do 09/25)

Termín nástupu:  červenec/srpen 2024

Lhůta, pro podání nabídek: 10. červenec 2024

V případě zájmu je nutné splnit podmínky pro přihlášení se do výběrového řízení, které jsou uvedeny v oznámení o vyhlášení výběrové řízení - ZDE.

Pokud máte ohledně nabízené pozice doplňující dotazy, neváhejte mě kontaktovat na e-mailu: daniela.durajova@moap.ostrava.cz nebo telefonu 725528721.