Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Srpnové termíny značení syntetickou DNA

Poslední změna: Čtvrtek 25.07.2019 14:33

Značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA bude probíhat také v srpnu. Konkrétně se bude jednat o Hlavní třídu v Porubě, Loděnici ve Slezské Ostravě a Komenského sady v Moravské Ostravě.

K registraci je potřeba mít u sebe jízdní kolo, kompenzační pomůcku, občanský průkaz, vhodný je i doklad o nabytí kola (faktura, účtenka, kupní smlouva apod.). V případě, že takový doklad zájemce nemá k dispozici, sepíše na místě registrace čestné prohlášení o nabytí kola.

 


Termíny jsou následující:

5. srpna 2019 (pondělí) v čase 9-12 hod. a 14-17 hod. - cyklostezka v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě (u kruhového objezdu)

30. srpna 2019 (pátek) v čase 9-12 hodin - Slezská Ostrava - Loděnice na soutoku Ostravice a Lučiny (nedaleko Hradní lávky)

30. srpna 2019 (pátek) v čase 14-17 hodin - cyklostezka v Komenského sadech, za Magistrátem města Ostravy (u restaurace Pyková dáma)

Syntetickou DNA NELZE ZNAČIT ZA DEŠTIVÉHO POČASÍ A PŘI TEPLOTÁCH POD 10°C. Nelze rovněž označit mokré jízdní kolo a při jízdě mokrým terénem může dojít ke znehodnocení čerstvě provedeného označení. Zaevidované jízdní kolo, kompenzační pomůcka bude v databázi Městské policie Ostrava.

Tato moderní metoda spočívá v nanesení netoxické látky obsahující mikrotečky se specifickým kódem. Výjimečná je také tím, že na označeném předmětu není nátěr pouhým okem viditelný a odhalit jej lze až pod ultrafialovým světlem. Všechny sady, kterými je značení prováděno, jsou zapsány v databázi Městské policie Ostrava a také v mezinárodní databázi výrobků REFIZ (registr forenzního identifikačního značení), což v případě krádeže kola či pomůcky usnadňuje identifikaci a vrácení právoplatnému majiteli.

Značení je financováno z dotačního programu Ministerstva vnitra ČR. Finanční podporu poskytlo také statutární město Ostrava. Díky tomu je pro občany prováděno bezplatně.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »