Spustili jsme nový web o zeleni v centru

30/7 2020

Zeleň v obvodu není pouze okrasným prvkem, ale naše parky a sady zároveň slouží jako místa k odpočinku, relaxaci, ke kulturním událostem, sportovní aktivitám nebo třeba k setkávání s přáteli. Nesmíme opomenout ani jejich významnou roli v rámci životního prostředí stromy a keře poskytují útočiště ptákům a jiným živočišným druhům. Věříme, že informace o takových místech naše občany zajímají a v červenci jsme proto spustili nový speciální web, který je zaměřený pouze na zeleň v našem obvodu – www.zelenvcentru.cz

Spustili jsme nový web o zeleni v centru

Dočtete se zde zajímavosti o našich parcích a sadech, lučních trávnících, významných krajinných prvcích či památných stromech. Nechybí zde ani praktické informace o údržbě zeleně, například o kosení trávníkových ploch či ošetřování stromů a keřů a další aktuality,“ říká starostka městského obvodu Zuzana Ožanová. Na obsahu s námi spolupracují také kolegové z technických služeb, kteří pro nás údržbu veřejné zeleně v terénu zajišťují.

Na webu naleznete i kompletní seznam všech parků v obvodu včetně fotografií. Můžete se tak jednoduše rozhodnout, který park vás láká k návštěvě nejvíce. Informace o historii daného místa pak promění i běžnou procházku v neobyčejný zážitek.

 „Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz zajišťuje na svém území údržbu zeleně na cca 186 ha. Informace o těchto plochách jsou předmětem častých dotazů ze strany občanů. Nový web by proto měl být užitečným zdrojem informací. Je přehledný, uživatelsky přívětivý a plný zajímavého a aktuálního obsahu. Na tento web budeme také odkazovat z webových stránek našeho obvodu,“ dodává místostarosta Rostislav Řeha.