Na radnici jsme přivítali japonského velvyslance

8/9 2021

Japonský velvyslanec Suzuki Hideo, kteří od září loňského roku působí v České republice, zavítal v minulých dvou dnech do Ostravy. Velvyslanec přijal pozvání vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na slavnostní zahájení vernisáže fotografií Jana Kudly, zakladatele a zároveň předsedy Česko-japonského kulturního centra v Ostravě. Jeho výstava s názvem "Japonsko – země blízká, země vzdálená" je k vidění až do 30. září v nové výstavní síni Dvorana naší radnice.

Na radnici jsme přivítali japonského velvyslance
Velvyslanec využil této příležitosti k seznámení se s Ostravou, kam přijel vůbec poprvé.
Pana velvyslance přijali osobně na radnici starostka Zuzana Ožanová a místostarosta David Witosz. Všichni společně pak hovořili nejen o Ostravě, její historii, současném rozvoji i plánech do budoucna, ale dotkli se také tématu možné česko-japonské spolupráce v nejrůznějších oblastech.
Během návštěvy centrálního obvodu zavítal japonský velvyslanec také do Česko-japonského kulturního centra v Ostravě a ochutnal speciality prvního japonského street foodu v Ostravě Maido v ulici Chelčického.
Den zakončil pan velvyslanec slavnostním zahájením již zmíněné vernisáže Jana Kudly, který zde představil snímky, jenž postupně zachytil při svých opakovaných cestách do Japonska v posledních šesti letech.
Foto: Jan Zerzoň