Aktuality

DNY RODIN 2023
4 9 2023

DNY RODIN 2023

Centrum psychologické pomoci, p. o. a Moravskoslezský kraj pořádají pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast pana Jiřího Navrátila „DNY RODIN 2023“ zaměřené na propagaci náhradní rodinné péče.

 

Zájezd pro seniory: rozhledna Cvilín a Karlova Studánka
1 9 2023

Zájezd pro seniory: rozhledna Cvilín a Karlova Studánka

Se seniory našeho obvodu se za doprovodu vedení naší radnice podíváme 26. září na rozhlednu Cvilín a do Karlovy Studánky. Možnost přihlášení se na tento zájezd máte od středy 6. září od 8 hodin na radnici MOaP.


Den seniorů nově na Černé louce
1 9 2023

Den seniorů nově na Černé louce

Vedení centrálního městského obvodu zve seniory na každoroční oslavu Mezinárodní­ho dne seniorů, který se slaví 1. října. Senioři 65+ s trvalým bydlištěm v Moravské Ostravě a Přívozu mají na akci volný vstup. Letošní oslavy Dne seniorů jsou naplánovány na 11. října 2023 v pavilonu A na Černé louce.

FESTIVALOVÝ DEN MOAP
31 8 2023

FESTIVALOVÝ DEN MOAP

Navštivte již tuto sobotu 2. září od 15 hod. open air festivalové preview a prožijte den v krásné hudební společnosti! 

 

Den zdraví
28 8 2023

Den zdraví

Po úspěchu z let minulých se můžete i tento rok těšit na tolik oblíbenou akci s názvem DEN ZDRAVÍ. Přípravy jsou již v plném proudu a vy se tak můžete těšit na opravdu bohatý program. Navštivte v úterý 12. září mezi 14 a 18 hodinou Komenského sady v části u restaurace Dáma Pyková. 

Výměna oken na radnici - oznámení pro občany
25 8 2023

Výměna oken na radnici - oznámení pro občany

Od konce srpnado prosince letošního roku probíhá na radnici Moravské Ostravy a Přívozu, náměstí Dr. E. Beneše 555/6, výměna oken. Stavební práce se dotknou přízemí a prvního patra v hlavní budově úřadu, proto prosím dbejte při návštěvě radnice zvýšené opatrnosti. Obezřetnost se týká také chodců procházejících kolem radnice, kde může být jejich pohyb omezen kvůli lešení.

Provoz jednotlivých oddělení není přerušen, některá pracoviště však mohou být dočasně přemístěna. Veškeré informace o přesunu kanceláří dostanete na pracovišti informací nebo na vrátnici v přízemí budovy radnice.  

Fotbalový svátek v srdci Ostravy
24 8 2023

Fotbalový svátek v srdci Ostravy

Na Hlubinu v rámci poháru MOL CUP přijede tým z první ligy a vítěz poháru z ročníku  2021/22 1. FC Slovácko. Utkání se odehraje ve středu 30. 8. 2023 od 17:00. Je připraven doprovodný program pro děti, poločasová soutěž a taky se rozloučíme s jednou klubovou legendou.

FB UDÁLOST ZDE

Těšíme se na vaši podporu!

Letos proběhne již pětadvacátý ročník mezinárodního setkání jízdních policií
23 8 2023

Letos proběhne již pětadvacátý ročník mezinárodního setkání jízdních policií

Již tuto sobotu 26. srpna od 12:30 se bude v Komenského sadech konat tradičnímu setkání jízdních policijí. Na jubilejním 25. ročníku bude k vidění jedinečná souhra policejního koně a jezdce, stejně tak jako jejich připravenost pro plnění náročných úkolů při zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku.

Domácí barvy budou reprezentovat týmy MP Ostrava a MP Praha, dále jízdní oddíly Policie České republiky z Brna, Zlína a Liberce. Ze zahraničí se představí dva zástupci z Polska, po jednom týmu pak startují policisté z Německa a Slovenska. K vidění bude celkem dvacet sedm koní a dvacet sedm jezdců. V letošním ročníku dominují opět ženy. Startovat bude celkem čtrnáct žen a třináct mužů.

Postaráno bude také o nejmenší návštěvníky. K dispozici bude laserová střelnice, kreslení a kvízy. Chybět nebude ani ukázka výstroje a výzbroje strážníků.

Vstup na akci je zdarma.

Participativní rozpočet: Hlasujte o změnách v obvodu!
18 8 2023

Participativní rozpočet: Hlasujte o změnách v obvodu!

Ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu Náš obvod můžete až do 30. září vybírat ze šesti navržených lokalit. Vítězná lokalita následně projde celkovou proměnou. 

Ostravské dny 2023
16 8 2023

Ostravské dny 2023

Festival Ostravské dny 2023 bude opět mohutnou přehlídkou hudby naší doby, bez estetických předsudků, široce otevřený autentickým příspěvkům skladatelů a interpretů rozsáhlého spektra generačního a mezinárodního. Aktuálně rezonující témata i revize a znovuobjevování minulosti, desítky světových premiér a performance na nových místech, padesátka přítomných skladatelů, velké orchestry, ansámbly, špičkoví sólisté, elektronická hudba, opera i hudba pro katedrálu – to vše a daleko více bude součástí 12. bienále festivalu hudby dneška, během deseti dní i s několika koncerty denně.

 

Letní program CKV v Ostravě vstoupil v srpnu do druhé poloviny
14 8 2023

Letní program CKV v Ostravě vstoupil v srpnu do druhé poloviny

V ostravských Komenského sadech se bude 26. srpna konat jednodenní Festival Oslavy bylin. Spoluorganizátorem je Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV) ve spolupráci se spolkem Jsme Yggdrasil. Festival startuje v 10:00 hodin a potrvá až do 19:30 hodin.

Centrum Ostravy roztančí festival Folklor bez hranic Ostrava. Představí soubory z Česka, Slovenska, Kostariky a Číny
9 8 2023

Centrum Ostravy roztančí festival Folklor bez hranic Ostrava. Představí soubory z Česka, Slovenska, Kostariky a Číny

Festival Folklor bez hranic Ostrava letos oslaví pětadvacátý ročník. Ve dnech 14. až 18. srpna se ostravskému publiku představí nejen domácí soubory, ale také folklorní kolektivy ze Slovenska, Kostariky, Francie a Číny. V Moravské Ostravě a Přívoze na Masarykově náměstí zatančí soubory v pondělí 14. srpna.

Upozornění – stěhování oddělení sociálních služeb
8 8 2023

Upozornění – stěhování oddělení sociálních služeb

Ve dnech 7. – 11. srpna 2023 proběhne stěhování odboru sociálních věcí, oddělení sociálních služeb tj. pečovatelská a odlehčovací služba z ul. Nádražní 110 na ul. Tyršova 14. V případě potřeby v uvedeném termínu kontaktujte, prosím, vedoucí oddělení Mgr. Kunzovou telefonicky 599 442 643, 724 305 639 nebo emailem: renata.kunzova@moap.ostrava.cz.

Plný provoz na ul. Tyršova 14 bude zahájen dne 14. 8. 2023.

Okouzlující prvorepubliková atmosféra
4 8 2023

Okouzlující prvorepubliková atmosféra

I v tomto roce čeká na zájemce další ročník akce První republika s vůní kávy, a to 12. srpna od 14:00 do 21:00 hodin. Zahradní slavnost s prvorepublikovou atmosférou představí dobové automobily a bicykly, k vidění budou módní přehlídky luxusních modelů a k poslechu zazní skladby hudebních ikon první republiky. Zájemci se svezou v drožce, pochutnají si na oblíbených specialitách své doby a autentičnost slavnosti dotvoří tanečníci, květinářka nebo malíř a karikaturista. Večer pak bude patřit Ondřeji Havelkovi a jeho Melody Makers.

 

  

Zájezd pro seniory Zámek Čechy pod Kosířem
27 7 2023

Zájezd pro seniory Zámek Čechy pod Kosířem

Se seniory našeho obvodu se za doprovodu vedení naší radnice podíváme 22. srpna na zámek Čechy pod Kosířem, kde nás čeká prohlídka zámku s průvodcem. Navštívíme také filmovou expozici Jana a Zdeňka Svěrákových a projdeme se po zámeckém parku. A na závěr si posedíme v zámecké kavárně. Možnost přihlášení se na tento zájezd máte od středy 2. srpna od 8 hodin.

Promenádní koncerty i kino pod širým nebem jedou dál
24 7 2023

Promenádní koncerty i kino pod širým nebem jedou dál

Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV) i v letošním roce připravilo v Komenského sadech mimo jiné sérii prázdninových nedělních promenádních koncertů a každé úterý na Černé louce filmy pod širým nebem.

 

Bezpečně na koloběžce
18 7 2023

Bezpečně na koloběžce

Léto je v plném proudu a hezké počasí vybízí k různým venkovním aktivitám. Jednou z nich jsou projížďky na koloběžce. Jak klasické koloběžky, tak elektrokoloběžky jsou velmi oblíbené nejen u dětí a mládeže, ale také u dospělých. Bohužel ne všichni, jenž na nich jezdí, dodržují pravidla bezpečné jízdy a tím riskují nejen svůj život a zdraví, ale také ostatních účastníků silničního provozu. Pojďme si nyní tyto pravidla bezpečné jízdy společně připomenout.  

V Ostravě kvete první brownfieldová zahrada v Česku. Do plné krásy dospěje zhruba za sedm let
14 7 2023

V Ostravě kvete první brownfieldová zahrada v Česku. Do plné krásy dospěje zhruba za sedm let

Vloni v září ostravská městská galerie PLATO otevřela návštěvníkům prostor zrekonstruované budovy bývalých jatek. Letos na jaře se k životu probudila i 9 tisíc metrů čtverečních velká plocha, která ji obklopuje. Zahrada s permakulturními prvky do Ostravy vnesla zcela novou veřejnou městskou zeleň. Protože se nachází na místě bývalého brownfieldu, musí se Zahrada Přítomnosti, jak ji PLATO nazvalo, vypořádat se zátěží chemicky znečištěné půdy. Její koncept navíc pracuje s udržitelností a adaptací na změnu klimatu. V červnu poprvé vykvetla, poprvé byla posekána luční část, a tak lze spatřit obrysy její budoucí podoby.

Památkáři zkoumají středověké parcely na Kostelním náměstí v Ostravě. Na místě byla i první ostravská kavárna
12 7 2023

Památkáři zkoumají středověké parcely na Kostelním náměstí v Ostravě. Na místě byla i první ostravská kavárna

Záchranný archeologický výzkum na Kostelním náměstí v Ostravě pokračuje. V rámci první etapy realizace rezidenčního a kancelářského projektu Polyfunkční dům VÁCLAV odborníci z Národního památkového ústavu ve spolupráci s Ostravským muzeem zatím zdokumentovali novověké sklepy na parcelách čp. 13 a 14. K nejstarším nálezům patří stavební články, tzv. klínová žebra, pocházející ze sousedního kostela sv. Václava ze 14. století. Výzkum potrvá do konce roku 2023. Developerem projektu Polyfunkční dům VÁCLAV přibližně za 300 milionů Kč je skupina ANTRACIT.

 

SeniorOVA akademie
10 7 2023

SeniorOVA akademie

Městská policie Ostrava pro seniory vytvořila přednášky a aktivity na rozšíření a upevnění informací v oblasti prevence kriminality. Program povedou zkušení a proškolení strážníci městské policie, ale také externí školitelé. Nebudou opomenuta témata osobního bezpečí, teorie taktiky a sebeobrany či bezpečnost v silničním provozu. Součástí projektu nejsou jen vzdělávací besedy, ale také programy s odpočinkovými úseky za pomoci motorického cvičení, her a exkurzí na vybraná pracoviště MPO.