Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Velikonoční tradice a zvyky zaplnily náměstí

Poslední změna: Pondělí 15.04.2019 17:48 vypršelo

Ode dneška až do pátku 19. dubna můžete na Masarykově náměstí slavit blížící se velikonoční svátky. Na velikonočním jarmarku vás čeká bohatý program i tradiční občerstvení.

Denně od 11 do 19 hodin mohou Ostravané a další návštěvníci sledovat práci řemeslníků včetně tradiční výroby pomlázek a kraslic. Výzdoba velkých maket kraslic pak bude záležet především na dětech a jejich rodičích, kteří se mohou zapojit také do soutěží. Živá zvířátka, poníky a historický kolotoč dále doplňují stánky se širokým sortimentem potravin a občerstvení.

Vždy od 16 do 19 hodin je připraven bohatý kulturní program. V jeho rámci budeme svědky mistrovské práce oceňovaného řezbáře Pavla Heráka, který po sérii soch z minulých let vytvoří letošní s motivem psa. Čtyřnohý přítel člověka vystoupí v hlavní úloze také ve středu 16. dubna od 17 hodin, kdy program jarmarku obohatí ukázky práce pasteveckého psa spojené s naháněním oveček a hejna hus - z Valašska, kde se lidové tradice stále snoubí se současným způsobem života, přijede chovatel a pasák ovcí Vojtěch Molek. Program ryze velikonoční v průběhu jarmarku doplní hudební a divadelní vystoupení: například folklorní soubor Iršava nebo Divadlo Kašpárkův svět, které bude nejen hrát, ale nabídne i možnost vyzkoušet si, jak se loutky drží a co všechno se s nimi dá dělat.

Velikonoční jarmark pořádá Centrum kultury a vzdělávání pod hlavičkou našeho městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »