Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

V říjnu se uskuteční sraz absolventů ostravské Ekonomické fakulty

Poslední změna: Pondělí 17.07.2017 07:53

Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě v letošním roce slaví čtyřicáté výročí od svého založení. Při té příležitosti organizuje 7. října 2017 v prostorách ostravského Dolu Hlubina sraz absolventů.

„Studentem je člověk několik let, absolventem se stává navždy. Toto výročí je dobrým důvodem a příležitostí setkat se po letech se spolužáky, zavzpomínat na období společného studia, podívat se a seznámit s tím, co se na fakultě a ve městě změnilo. Tyto změny určitě nebyly malé,“ uvedl děkan fakulty Zdeněk Zmeškal.

Prostřednictvím webu se na sraz přihlásilo již přes 400 absolventů. Mimo jiné také Jana Kirschnerová, která na ostravské Ekonomické fakultě promovala v roce 1977. „Setkání po tolika letech s dalšími absolventy mě obohacuje. Získáme informace o nových technologiích, o studijních oborech a možnostech, které nabízí současná doba,“ uvedla inženýrka ekonomie. Na říjnový sraz se přitom chystá i s dalšími svými spolužáky. „S mnohými se totiž pravidelně vídám na každoročních setkáních plánovačů a absolventů ekonomiky průmyslu, která organizuje jeden z našich spolužáků. V červenci vždy vyrážíme na týdenní pobyt na kolech do Dolních Dunajovic. Do vinných sklípků v této lokalitě se pak vracíme ještě začátkem října,“ uvedla Jana Kirschnerová.

A co vzkazuje dnešním absolventům? „Neprožívejte tolik virtuální realitu, více choďte mezi lidi a navazujte nová setkání. Skutečná, ne jen na sociálních sítích. Nebojte se ve svém pracovním  i soukromém životě zdravě zariskovat. Vždyť život, to jsou i ztráty. A nebuďte zklamaní, když všechny své současné vědomosti v praxi neudáte.  Že je praxe trochu jiná, na to přijdete určitě sami. Škola vám ukázala jen všechny možnosti. Po jejím ukončení si pak už každý za svá rozhodnutí zodpovídá sám,“ dodala Jana Kirschnerová. Sama je dnes již v důchodu, ale příležitostně pracuje jako daňová poradkyně a účetní.

Autor: Libuše Miarková

 Více informací o říjnovém srazu absolventů Ekonomické fakulty zde:

www.srazekf40.cz

 ekf

 

 

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »