Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

STARDANCE, když žáci ZŠ Gen. Píky tančí

Poslední změna: Pátek 12.01.2018 08:43

Jedinečnou šanci vyzkoušet si na vlastní kůži z televize známou taneční soutěž STARDANCE dostali žáci ostravské ZŠ Gen. Píky.

Star Dance ZŠ Gen. Píky proběhla 22. 12. 2017 na tělocvičně školy a zúčastnilo se jí 20 odvážných dětí z 1.-6.tříd. Soutěžící vystupovali jednotlivě nebo ve skupinách, sami si vymýšleli choreografii, vybírali hudbu a vhodné kostýmy. Přestože nebylo jednoduché vystoupit na „domácí půdě“ a tancovat před svými spolužáky, všichni účinkující zvládli všechna úskalí na výbornou a nadchli publikum svými tanečními kreacemi, za kterými bylo vidět hodiny zkoušení a příprav. Porota tak nakonec měla velice těžký úkol vybrat tři nejlepší čísla. Na prvním místě se umístil žák Matyáš Navrátil, druhé místo obsadily žákyně Radka Drozdová a Natálie Šabacká a o třetí místo se podělily dva týmy – Oliver a Alexandra Nikolovi s Václavem Hladíkem a Klára Felzmannová, Šárka Vajdová a Simona Foltynová.

Program byl také zpestřen vystoupením tanečníků z Taneční školy Chlopčík. Nakonec bylo do tance vtáhnuto i publikum, které se během pár minut pod vedením Jakuba Mazůcha, známého z projektu České televize Dance for people, naučilo snadnou choreografii a tu si pak s velkým nadšením společně zatancovalo.

Radost z hudby a pohybu byla znát nejen na soutěžících, ale i na většině diváků, kteří se do rytmu hudby alespoň pohupovali během jednotlivých čísel. Velkou radost mohli určitě zažívat i organizátoři soutěže, kteří připravili akci, na kterou žáci školy jen tak nezapomenou. A radost můžeme mít všichni, že jsou stále mezi námi děti, které se nebojí dřiny a které mohou být inspirací pro ostatní.

foto

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »