Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Sportovně vzdělávací aktivita projektu „3, 2, 1 Start!“ v polských Glubczycích

Poslední změna: Pondělí 03.07.2017 09:33 vypršelo

Głubczyce (malebné městečko v Polsku) se stalo místem závěrečné aktivity projektu „3,2,1 Start!“. Ve středu 7. 6. 2017 jsme se setkali naposledy a bylo to povedené setkání – opravdová „třešnička“ na našem pomyslném projektovém dortu.

Brzy ráno vyrazil autobus s dětmi a pedagogy z MŠ Lechowiczova a MŠ Šafaříkova z Ostravy a bez nehody dojel až do  Głubczyc přímo před Przedszkole nr 1 im. Marii Konopnickiej, kde se nám dostalo milého přivítání. Se zájmem jsme si prohlédli školku, občerstvili se a pak s nadšením nasedli do dětského vláčku, který nás povozil po ulicích městečka a zastavil až u hřebčína na Varšavské. Tady byl pro nás připravený bohatý program ve stylu divokého západu.

 logo

Nejdříve jsme si prošli stáje, seznámili se s koníky, pak se postupně zapojili do her - soutěžení mezi balíky slámy, dovádění s klauny, střelba z luku, jízda na koních. Někteří si nechali i vyzdobit obličej. Prostě bylo rušno a veselo, počasí nám přálo i nálada byla skvělá. Po sportování a dovádění dětem pořádně vyhládlo a tak přišlo na řadu dobré jídlo i pití (párečky, polévky, ovoce, zeleniny, buchty). Závěrečné vyhodnocení soutěží, poslední společná fotografie, předaní dárků a trochu smutné loučení – tak skončilo klání na hospodářském statku. Pak už jen cesta dětským vláčkem zpět k přistavenému autobusu a bezpečný návrat do Ostravy s mnoha unavenými, ale naprosto spokojenými dětmi.

A co napsat na závěr? V rámci projektu se potkali úžasní lidé – děti i dospělí. Celkově bylo do čtyř aktivit projektu zapojeno 18 pedagogů a 70 dětí mateřských škol. Nevadila jim jazyková bariéra, porozuměli si bez problémů při hrách, sportování, tancování i společném povídání. Zkrátka nám spolu bylo opravdu moc prima a vzpomínky i báječné zážitky nám v paměti zůstanou určitě nadlouho. 

Děkujeme všem, kteří se na úspěšné realizaci projektu podíleli.

 

za tým pedagogů, Lenka Šebestíková, ředitelka MŠ Šafaříkova

 

Projekt „3,2,1, Start!“ (reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0000583) je financován z prostředků Fondu mikroprojektů 2014-2020 v Euroregionu Silesia v rámci Programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko.

 foto1

foto2

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »