Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Přípravy na Vánoce vrcholí

Poslední změna: Čtvrtek 08.11.2018 09:26

Vánoční trhy budou probíhat od 29. listopadu do 23. prosince na Masarykově náměstí, Jiráskově náměstí, ulici Solné a nově také v prostoru bývalé květinové síně a nově přibydou studentské vánoce na Smetanově náměstí. Bude připraveno i tradiční kluziště a kolotoče a prodloužena bude trasa vláčku.

Na Masarykově i Jiráskově náměstí se mohou návštěvníci těšit na betlémy s živými zvířátky, na Jiráskově náměstí budou moci děti psát vzkazy Ježíškovi, vyrábět vánoční přání nebo jednoduchou vánoční ozdobu. V průběhu konání vánočního jarmarku se návštěvníkům představí řada divadel, lidových a dalších hudebních souborů. Na hvězdném svítícím pódiu se uskuteční řada velkých koncertů, vystoupí např. kapela Mirai, Perutě, David Stypka nebo Ondřej Ruml s kapelou.

Rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v neděli 2. prosince v 17 hodin, program bude připraven již od 16 hodin. Poté se uskuteční koncert Markéty Konvičkové. Na Mikuláše se můžete těšit na Cirkus trochu jinak, Jaroslava Uhlíře a od 18 hodin bude ohňostroj. 12. prosince se uskuteční tradiční akce Česko zpívá koledy s kapelou Šajtar. 21. prosince bude  Den s pohádkou Když draka bolí hlava, který bude zakončen v 19 hodin ohňovou show. Vánoční trhy zakončíme 23. prosince koncertem kapely Mirai.

 

Strom na Masarykově náměstí bude stejně jako v loňském a předloňském roce umělý, je 10 metrů vysoký, 4,5 metrů široký a skládá se z více než 27 tisíc větví. Bude mít výzdobu složenou z ozdob z předchozích let včetně hvězdy se znakem města Ostravy na jeho špici. Celý strom bude nazdoben do stříbrné a smetanové barvy. Jeho instalace bude zahájena v příštím týdnu. Ledový strom bude na Jiráskově náměstí od 19. listopadu.

 

Doplněny budou vánoční prvky. Kromě taverny s rozhlednou, andělů, ledového stromu a světelných bran se můžete letos těšit taky na hvězdné nebe na ulici Solné, nazdobený Husův sad, nasvícené kašny na Smetanově náměstí, na nám. Dr. E. Beneše a na ul. Umělecké. Rozšiřovat budeme i místa ke konzumaci jídla a nápojů pro návštěvníky, které budou formou tzv. krmelců (2x2 metry). Těch bude celkem deset. Návštěvníky budou provázet také nové dřevěné směrovky.

 

Zdobení ulic vánočními ozdobami bude zahájeno během příštího týdne. Nazdobeny budou ulice 30. dubna, Kostelní, Nádražní, Českobratrská, Husův sad, 28. října od ulice Novinářské po ul. Nádražní, Sokolská tř., nám. Msgr. Šrámka, nám. Sv. Čecha, Zahradní, Reální, Čs. legií, Umělecká, Smetanovo nám., Solná, Poštovní, 28. října od VZP po Smetanovo náměstí, Masarykovo náměstí, Jiráskovo náměstí, Zámecká, Puchmajerova, nám. Dr. E. Beneše. Jedná se o klasické vánoční symboly, jako jsou hvězdy, stromečky, svíčky, dárky apod. Celkem bude těchto ozdob zhruba 470 kusů.

 

Vedle vánočního kluziště bude umístěno ruské kolo a dětský kolotoč. Novinkou jsou i tzv. „Studentské Vánoce“ na Smetanově náměstí, a to ve spolupráci s Kampusem Palace, kde budou pro návštěvníky připraveny různé workshopy, přednášky, taneční a hudební vystoupení a také stánky s občerstvením.

Prodloužena bude trasa vánočního vláčku, který pojede z Masarykova náměstí, přes Jiráskovo náměstí, po ul. Zámecká, Puchmajerova, 28. října zpět na Masarykovo náměstí (bude mít zastávky na Masarykově náměstí, Jiráskově náměstí, na Zámecké u kolotoče a na křížení ulic 28. října a Puchmajerova).

Rozšíření vánočních trhů podporuje nejen finanční dotací Statutární město Ostrava.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »