Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

OZO Ostrava rozdává peníze! Stačí dobrý nápad…

Poslední změna: Úterý 05.02.2019 09:59

Obvod Moravská Ostrava a Přívoz byl loni obvodem s nejvíce úspěšnými environmentální projekty, které finančně podpořila odpadová společnost OZO Ostrava. Ta má letos na podporu environmentálně zaměřených projektů, které souvisejí s omezením produkce odpadu nebo s ochranou či zvelebováním životního prostředí, opět připraven milion korun! Pozor, elektronické přihlášky do třetího ročníku tematických výzev přijímá už jen do konce března!

V loňském roce uspěly Technické služby Moravská Ostrava a Přívoz s estetizací parku v ulici Slovenské, Kulturní centrum Cooltour Ostrava s Komunitním parkem Tržnice a Waldorfská základní a mateřská škola Ostrava s projektem Zelenější školka v srdci Přívozu. A Mateřská škola Blahoslavova 6 uspěla už podruhé! Zatímco v prvním ročníku tematických výzev získala finanční podporu na aktivity zaměřené na seznamování dětí s rostlinami a přírodninami, v druhém ročníku uspěla s pokračováním projektu, který byl tentokrát zacílen na péči o bílé ježečky.

Inspirujte se a následujte je! Také letos je tematická výzva Zelená pro Ostravu zacílena na podporu projektů zaměřených na úklid, zvelebování, čištění nebo zkrášlování veřejného prostoru, lesů, vod, hájů a luk na území města Ostravy a kategorie Nový život starým věcem aneb Pro Ostravu bez odpadu dává prostor kreativním či praktickým nápadům na opakované využití odpadů nebo na předcházení jejich vzniku. Podpořeny budou osvětové akce, výroba uměleckých děl z odpadů pro veřejný prostor nebo užitkových předmětů z odpadů a oprava či renovace odpadů, která povede k jejich dalšímu využití. Vítána budou také praktická řešení, jak tvorbě odpadu předcházet. Podmínkou podpory projektu je jeho prospěšnost veřejnosti nebo komunitě.

Elektronické žádosti mohou žadatelé posílat až do konce března. V dubnu bude rozhodnuto, které projekty společnost OZO Ostrava podpoří. Na realizaci bude čas do listopadu, nejpozději v prosinci budou muset realizátoři odevzdat závěrečné zprávy a v lednu roku 2020 bude vše vyhodnoceno. Více na www.ozoostrava.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »