Nabídku Klubu Atlantik rozšířila Janáčkova filharmonie Ostrava

21/6 2023

Do Klubu Atlantik Centra kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV) se v loňském roce přestěhovalo Česko-japonské kulturní centrum, které zájemcům nabízí kurzy japonštiny, workshopy i přednášky. Zajímavou nabídku pro návštěvníky nyní rozšířila Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO).

Nabídku Klubu Atlantik rozšířila Janáčkova filharmonie Ostrava

 „Do nových prostor jsme pro jubilejní 70. sezónu přesunuli workshopy pro školy, které jsou skvělým praktickým doplněním hudební výchovy, ale také workshopy pro pedagogy, kteří tento předmět učí. V rámci komorních koncertů se mohou předškoláci a žáci 1. stupně setkat s dechovými nástroji i smyčcovým kvartetem. A v klubu Atlantik se budou konat také pravidelná setkávání u hudby pro seniory doplněná o přednášky hudebních publicistů a muzikologů nebo o besedy s hráči Janáčkovy filharmonie Ostrava, případně s hosty sezóny,“ uvedl ředitel JFO Jan Žemla.

 

   Propojení Česko-japonského kulturního centra s Janáčkovou filharmonií Ostrava už nabídlo publiku v Atlantiku první společný projekt, a sice ohlédnutí za nedávným turné Janáčkovy filharmonie Ostrava (JFO) po Japonsku, které ve fotografiích zdokumentoval fotograf Radim Kolibík.

 

    Spojení japonské kultury a hudby v podání našich špičkových umělců přináší do Atlantiku další rozměr, kterým už zcela pokrýváme kulturní potřeby návštěvníků. Aktivity v Parníku, Minikině, hravé galerii Dvorana, Vile Hanse Ulrycha, Výstavní síni Sokolská26 a Atlantiku nyní nabízejí opravdu celé žánrové spektrum, včetně mimoškolního vzdělávání a edukace,“ sdělila Marcela Mrózková Heříková, ředitelka CKV.