Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Na úterý zveme na Masarykovo náměstí Masopust

Poslední změna: Pondělí 12.02.2018 16:39 vypršelo

V úterý 13. února vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky.

Akci pořádá Ostravské muzeum a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Masopust bude  tentokrát na téma „Ať žije republika“. Od 10 do 19 hodin budou na náměstí stánky s domácí zabijačkou, sladkými i slanými pochutinami a lahodnými nápoji.

„Masopust Ostrava 2018 by si neměl nechat ujít nikdo, kdo se chce pobavit, odvázat, užít si společný čas s ostatními dobře naladěnými lidmi a stát se alespoň na chvíli součástí tradic našeho regionu,“ zve starostka Petra Bernfeldová na oblíbenou akci podporovanou obvodem. „Masopustní rej se v průběhu deseti let svého konání zařadil k městským slavnostem, bez nichž si už centrum Ostravy nedokážeme představit. Dokonale totiž zapadá do jejího kulturního a společenského dění. Mottem letošního masopustu je navíc heslo Ať žije republika!, které připomíná sté výročí vzniku státu, v němž společně žijeme. A to je další důvod k oslavám!“ 

Hlavní program Masopustu začne na pódiu Masarykova náměstí v 15 hodin. Jeho součástí bude již tradiční slavnostní předání masopustního práva účastníkům z rukou starostky obvodu Petry Bernfeldové v 16,30 hod. Začátek maškarního průvodu ulicemi centra Moravské Ostravy, do kterého se může zapojit kdokoliv z řad veřejnosti, je stanoven na 17 hodin z Masarykova náměstí. Po 18 hodině Masopust uzavřou tradiční scénky zabíjení kozla, pochovávání basy a nadcházející období půstu předznamená smuteční průvod s basou kolem náměstí. 

Více na  www.masopustostrava.cz.

masopustmapa

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »