Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Masarykovo náměstí ožije velikonočním jarmarkem

Poslední změna: Čtvrtek 11.04.2019 16:42 vypršelo

Lidové tradice svěcení jara i oslavy nejvýznamnějšího křesťanského svátku – to vše se odrazí v programu velikonočního jarmarku, který zaplní centrální ostravské náměstí od pondělí 15. dubna do Velkého pátku 19. dubna, vždy od 11 do 19 hod.

Po celý týden budou moci návštěvníci sledovat práci kováře, tkadleny, řezbáře, perníkářky, dráteníka či košíkářky, nebude chybět ani tradiční výroba pomlázek a kraslic. Rodiny s dětmi se mohou zapojit do malování obřích kraslic a těšit se na živá zvířátka, poníky a historický kolotoč.

Denně od 16 do 19 hodin je připraven bohatý program. Budeme svědky mistrovské práce oceňovaného řezbáře Pavla Heráka, který letos vytvoří další ze série soch, tentokrát s motivem psa. Pes si zahraje hlavní úlohu také ve středu 16. 4., kdy budou k vidění ukázky práce pasteveckého psa spojené s naháněním stáda oveček a hejna hus. Specifická vystoupení, která se pojí k Velikonocům, doplní hudební a divadelní část – vystoupí Folklorní soubor Iršava, zazní kramářské písně a představí se divadlo Kašpárkův svět. Součástí odpoledního programu budou  také ukázky velikonočních zvyků a tradic a soutěže pro děti.

Akci, na kterou srdečně zveme všechny obyvatele i příznivce Ostravy, pořádá Centrum kultury a vzdělávání za podpory našeho městského obvodu.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »