Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Malí stopaři – pozoruj, najdi, vyřeš!

Poslední změna: Čtvrtek 29.11.2018 09:48 vypršelo

Dne 6. 6. 2018 se v rekreačním areálu Ośrodek Rekreacyjno - Wypoczynkowy v polských Pietrowicích uskutečnila další aktivita projektu česko-polské přeshraniční spolupráce mateřských škol s názvem „Společně!“.

 

Celý den v Polsku byl rozdělen do tří částí, které děti absolvovaly ve smíšených česko-polských skupinách. S aktivitami pomáhali polští harceři/skauti. „Děti společně procházely jednotlivými stanovišti, kde plnily zadané úkoly. Střídaly se pohybové a poznávací činnosti zaměřené na obratnost, posílení odvahy, spolupráci při řešení úkolu (děti například plnily zadání společně najít v určeném prostoru vlajky s číslicemi 1 – 6), vnímání sluchového signálu v kombinaci s pohybem (polská verze hry Kuba řekl). Po splnění tří hlavních úkolů dostaly zapínací placky -  za sportovní soutěž v družstvech, společné nalezení ukrytých vlajek, donesení potravy pro zvěř. Po první části následoval první chod oběda. Děti s chutí poobědvaly na nezvyklém místě. Hrachovou polévku jedly společně se svým týmem z jednorázového nádobí na vojenské dece. I tato aktivita v podobě stravování v polních podmínkách výborně prolnula s programem zaměřeným na poznávání pobytu v přírodě. Poté následovala druhá část programu. Děti si ve skupinách mohly prohlédnout a vyzkoušet vybavení policistů, hasičů, vojáků a zaměstnanců celní správy. Nejvíce je zaujalo policejní auto, možnost vyzkoušet si hasičskou stříkačku a jak se leží ve vojenském spacím pytli. Poté následoval druhý chod oběda – opečené klobásky s chlebem. Po obědě měly děti možnost volně si hrát na hřišti s průlezkami. Neměly problém se spolu při hrách dorozumět, neostýchaly se komunikovat. Bylo milé pozorovat, jak si vzájemně rozumějí.“ Za tým všech účastníků: Mgr. Šárka Králová, ředitelka MŠ Ostrava, Lechowiczova 8, p.o.

V rámci projektu všichni účastníci z řad dětí obdrží batoh, nepromokavou bundu, multifunkční šátek a cestovní láhev na vodu. Za absolvování jednotlivých aktivit jsou poté odměňováni připínacími plackami s logem projektu.

logo

Druhá aktivita pro děti se uskuteční 13. 6. 2018 v Ostravě, ve Family parku Skalka a následně v planetáriu Ostrava a ponese název „Za tajemstvím pohádkového lesa“. Projekt „Společně!“ (reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001322) je financován z prostředků Fondu mikroprojektů 2014-2020 v Euroregionu Silesia v rámci Programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko.

foto

foto1

foto2

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444

599 442 991

facebook_logo


Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
náměstí Dr. E. Beneše 555/6
729 29 Ostrava


Úřední hodiny »