Dvořáček a hosté

17/6 2022

V úterý 21. června od 17 hodin ožije pomyslná paluba Parníku zpěvem našich nejmenších. Koncert dětského pěveckého sboru Dvořáček, který působí v mateřince na Dvořákově ulici, je prvním v rámci nového projektu Centra kultury a vzdělávání (CKV) s názvem Pimprlata v Parníku.

Dvořáček a hosté

Pěvecký sbor Dvořáček funguje od roku 2014 pod vedením ředitelky mateřské školy, paní Andrey Calábkové. Scházejí se v něm děti ve věku 4 až 6 let. Svým malým svěřencům předává bohaté zkušenosti ze své vlastní praxe: dvacet let působila v Pěveckém sdružení ostravských učitelek a nyní je stále členkou smíšeného pěveckého sboru Chorus Ostrava. Práce s dětským sborem ji naplňuje radostí a oceňuje také úžasnou spolupráci

s rodiči.  Jako hosta si pěvecký sbor Dvořáček do Parníku přizval duo z Janáčkovy filharmonie (housle, violoncello) a nevšední atmosféru koncertu doplní tanečnice Folklórního souboru Morava. Projekt Pimprlata v Parníku bude pokračovat i po prázdninách. Centrum kultury a vzdělávání připravuje další akce pro děti a začíná realizovat záměr otevřít klub také nejmladší generaci.

Vstupenky zde http://www.klubparnik.cz/detail/3980/900001/0/Dvoracek-a-hoste