2. kolo Národního poháru Praha 2018

14/3 2018

V sobotu 10. 3. 2018 vyrazili karatisté z Ostravy na 2. kolo Národního poháru České asociace tradičního karate, které se konalo v Praze. V tomto kole startovalo okolo 250 závodníků ze 14 – ti klubů z celé ČR.

Jelikož pro Ostravu začínaly jarní prázdniny a některé dobré závodníky skolila nemoc, turnaje se zúčastnilo pouze 10 závodníků. I přesto naši bojovníci dovezli do Ostravy 9 cenných kovů, a to 3 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Nejlepší ostravskou závodnicí byla v seniorské kategorii Tereza Kleiblová, která v disciplínách kumite a fukugo vybojovala 2x první místo a v disciplíně kata druhé místo. Dalším úspěšným závodníkem byl Kryštof Jurča, který vybojoval v disciplíně kumite druhé místo a třetí místo v disciplíně fukugo. Výborné výsledky předvedly také děti. Nela Novotná získala ve své žákovské kategorii první místo v kata. Ve stejné kategorii a disciplíně potom byla třetí ještě ostravská Julie Sajdová. Dobrou formu měl i Matěj Žlebek, který získal v disciplíně kata druhé místo. Třetí místo potom vybojoval v disciplíně kumite Robin Vlášek.

„Na ten počet, kolik nás bylo, jsou to výborné výsledky. Ještě nám chyběla mistryně Evropy v kata Nikola Chybíková, která by určitě nějaké medaile přidala, a to nejenom v kata, ale i v kumite nebo fukugo. Tradiční karate je originální v tom, že ten kdo umí cvičit kata, což jsou sestavy technik v karate, tak umí i zápasit, protože dovednosti a  umění karate jsou ukryté v kata. Měli jsme i hodně čtvrtých míst, což je takové nevděčné, ale věřím, že další kolo to bude ještě lepší a nejlepší to bude 6. 10. 2018 v Ostravě na Mistrovství České republiky.“ dodal předseda Akademie a trenér karate Radek Kleibl.