1. kolo Národního poháru Bystřice p/H 2018

14/2 2018

V sobotu 10. 2. 2018 začala pro Akademii karate Ostrava soutěžní sezóna, a to 1. kolem Národního poháru ČATK, které bylo v Bystřici pod Hostýnem. Závodů se dohromady zúčastnilo 254 závodníků ze 14-ti klubů.

Z Ostravy vyjelo na tento turnaj 19 závodníků, kterým se v silné konkurenci podařilo vybojovat 11 medailí. Z toho 2 zlaté, 5 stříbrných a 4 bronzové. Zlato do Ostravy přivezli Tereza Kleiblová v disciplíně FUKUGO a Chris-Leon Krečmer v disciplíně KATA. Stříbrnou medaili vybojovali Tereza Kleiblová, Nikola Chybíková, František Dočekal a Matěj Žlebek v disciplíně KATA a Chris-Leon Krečmer v KUMITE. Bronzové medaile získali Tereza Kleiblová, Nikola Chybíková a František Dočekal v disciplíně KUMITE a Simon Krečmer v disciplíně KATA. V disciplíně KUMITE pak 4. místo obsadila Kateřina Jeřábková a v disciplíně KATA David-Petr Kršňák, pro kterého to byly první závody.

„Na to, že to byly první závody, tak výsledky jsou vynikající. Čeká nás ještě hodně soutěží v tomto roce, které budou završeny Mistrovstvím ČR 6. 10. 2018 v Ostravě a na konci října Mistrovstvím světa v Kanadě. Věřím, že závodníci Akademie budou i nadále dosahovat výborných výsledků“ dodal předseda Akademie a trenér karate Radek Kleibl.