Aktuality
Domácí péče v rodinách je posláním
31 1 2023

Domácí péče v rodinách je posláním

Je půl desáté ráno, neděle, a ředitelce neziskové organizace Péče srdcem paní Janě Vávrové se rozezvučí mobil. Na druhém konci se ozve tichý a smutný hlas paní Aleny, která se nejprve omlouvá, že volá o víkendu, ale chce se prostě jen zeptat na informace o fungování osobní asistence.  A pak se rozvypráví o své mamince, kterou postihla mozková příhoda tak nešťastně, že zůstala zcela inkontinentní a upoutána na lůžku. Bylo jí sice nabídnuto umístění maminky v léčebně dlouhodobě nemocných, ale tuhle alternativu si nechtěla připustit – hlavně proto, že dokud maminka byla zdravá, což je prakticky několik týdnů zpětně, pomáhala ona jí.

Informace a pomoc občanům při žádání dotace z Nové zelené úsporám Light
27 1 2023

Informace a pomoc občanům při žádání dotace z Nové zelené úsporám Light

Od 9. ledna 2023 můžete žádat o dotaci z Nové zelené úsporám Light poskytované Státním fondem životního prostředí ČR. Program je určený pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů z řad seniorů a lidí pobírajících dávky na bydlení. Podmínkou je, aby v době podání žádosti byl rodinný dům ve vlastnictví žadatelů a ti v něm měli současně trvalý pobyt, a to déle než od září 2022. 

Důležité upozornění
26 1 2023

Důležité upozornění

Informujeme, že podatelna našeho úřadu je z důvodu havárie přesunuta do kanceláře č. 27, která se nachází taktéž v přízemí budovy radnice. 

Ostravské Minikino patří jednou měsíčně jen dříve narozeným
25 1 2023

Ostravské Minikino patří jednou měsíčně jen dříve narozeným

První letošní promítání z úspěšného cyklu „Filmová kavárna pro dříve narozené“ začíná v ostravském Minikině 27. ledna v 10:00 hodin. Akce se koná pod záštitou Petra Veselky, starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

 

OZO staví třídicí linku a hledá nové zaměstnance
24 1 2023

OZO staví třídicí linku a hledá nové zaměstnance

Na sklonku minulého roku zahájila ostravská odpadová společnost OZO Ostrava výstavbu nové třídicí linky na směsný komunální odpad. Ta do budoucna zajistí odklon odpadů ze skládky a jejich materiálové nebo energetické využití. Nová třídicí linka by měla být spuštěna do provozu kolem poloviny tohoto roku, a proto již nyní OZO začíná s náborem nových zaměstnanců. Celkem se bude jednat o 28 nových pracovních míst na pracovišti v areálu společnosti v Ostravě-Kunčicích.

VÍCE AKTUALIT >>