Aktuality
Luční louky se osvědčují. V Moravské Ostravě a Přívozu přibývá motýlů i vzácných druhů kobylek
25 7 2022

Luční louky se osvědčují. V Moravské Ostravě a Přívozu přibývá motýlů i vzácných druhů kobylek

Náš obvod je zelenější, přibývá v něm lučních trávníků. Díky nim se zvyšuje biodiverzita, přibývá hmyz i vzácní motýli a kobylky. Luční trávníky jsou na vzdálenějších místech od obydlí a jsou v nich i tunely pro psy kvůli klíšťatům. Téma vám v reportáži přiblíží místostarosta David Witosz.

Reportáž najdete na našem YouTube kanálu

https://www.youtube.com/watch?v=AVXrPWenR-Y&t=16s

 

Více o lučních trávnících a nejen o nich najdete na našem webu zelenvcentru.cz

Oznámení společnosti Liberty Ostrava a. s.
21 7 2022

Oznámení společnosti Liberty Ostrava a. s.

Jménem společnosti Liberty Ostrava a. s., bychom vás rádi informovali o tom, že dne 25. 7. bude ve večerních hodinách zahájeno sfoukávání vysoké pece č. 2 . Následující den tj. 26. 7. v odpoledních hodinách, po odpojení vysoké pece od plynové sítě, může dojít ke krátkodobému zvýšení hlučnosti a prašnosti v okolí areálu společnosti Liberty Ostrava a. s.. Vysoká pec č. 2 bude dočasně sfoukána z důvodu plánované opravy. Ostatní technologické agregáty společnosti budou i nadále v provozu.

 

Omlouváme se za nepříjemnosti a děkujeme za pochopení

Komenského sady ožijí na jedno odpoledne atmosférou první republiky
19 7 2022

Komenského sady ožijí na jedno odpoledne atmosférou první republiky

Úspěšný happening, který měl premiéru v loňském roce, zopakuje Centrum kultury a vzdělávání (CKV) v sobotu 23. července od 14 hodin.

Akce První republika s vůní kávy představí dobovou atmosféru časů před sto lety prostřednictvím módy, uměleckých produkcí i ukázek běžného života. Happening je součástí programu kulturního Léta v Komenského sadech, který CKV připravilo na oba prázdninové měsíce.

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI OSTRAVA
18 7 2022

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI OSTRAVA

Již dnes startuje 15. ročník festivalu, který letos bude v Ostravě zatím největší v historii. Představení můžete navštívit až do 11. 8.

Dnes a v další dny se bude hrát premiéra komedie SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ v režii Adély Laštovkové Stodolové v hlavních rolích se Zuzanou Říčařovou a Tomášem Dastlíkem. 

Dále vás čeká nové nastudování jedné z nejhranějších Shakespearových her MACBETH v režii Jakuba Krofty a s Lenkou Krobotovou a Markem Němcem, na své si přijdou i příznivci projektů hudebních, program obohatí KONCERT PRO MR. SHAKESPEARA.

Z minulých let uvidíte skvělé komedie BOUŘE ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY, nebudou chybět populární HAMLET a ZIMNÍ POHÁDKA.

Festival se koná pod záštitou starosty městského obvodu Petra Veselky. 

 

Vstupenky můžete nakupovat  ZDE nebo v síti TICKETMASTER.


 

ČERVENCOVÉ A SRPNOVÉ CENTRUM JE ONLINE!
15 7 2022

ČERVENCOVÉ A SRPNOVÉ CENTRUM JE ONLINE!

Zpravodaj CENTRUM si můžete přečíst v atraktivní listovací podobě, navíc jsme pro vás doplnili odkazy, které Vás přesměrují na na různé weby, televizní reportáže, sociální sítě apod.

Stačí kliknout na odkaz:

https://zpravodaj.mobilnirozhlas.cz/moap/07-08-2022/

VÍCE AKTUALIT >>